Henia już bezpieczna

Aktualizacja 21.02.2022

Szanowni Państwo,
Dziękujemy Wam z całych sił za ocalenie Heni. Dzięki Wam udało się ją uratować i jest już bezpieczna. Trafiła do naszej zaprzyjaźnionej fundacji w której spędzi resztę życia. Tam zajmą się nią odpowiednio, otoczą opieką i miłością. Nasza Henia już od początku zaprzyjaźniła się ze źrebakiem sierotą, który był odchowany na butelce. Przyjaźń kwitnie ❤
Przed Henią teraz diagnostyka weterynaryjna i wizyta kowala.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Henią i jej nowym przyjacielem.

Aktualizacja 18.02.2022

Szanowni Państwo,
Dzięki Wam Henia jest już bezpieczna. Udało nam się wspólnymi siłami uratować jej życie. Lada moment udostępnimy Państwu więcej informacji. ❤ 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Heni”

numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Heni

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Aktualizacja 14.02.2022
Szanowni Państwo, nie mamy już więcej czasu. Do wykupienia starej Heni i zapewnienia jej godnej przyszłości potrzebujemy uzbierać jeszcze 1980 zł. Prosimy Was o pomoc. Nie odwracajmy się od niej…

Aktualizacja 09.02.2022
Szanowni Państwo, teoretycznie zebraliśmy większość środków na ocalenie Heni, ale okazało się, że jest ona w bardzo słabym stanie fizycznym. Jest wychudzona i mocno osłabiona, musimy przeprowadzić pilnie pełną diagnostykę weterynaryjną. Potrzebujemy zebrać na to środki, ponieważ inaczej jej nie uratujemy. W przypadku Heni okazuje się, ze wykupienie od handlarza to tylko początek walki o życie. Ale nie poddamy się. Walczymy z całych sił, aby dać Heni szansę. 

Naprawdę potrzebujemy już niewiele. Błagamy, pomóżcie!

Uratowana 14.02.2022

Henia jest starym, bardzo biednym koniem. A końcówka przypadła jej najgorsza z możliwych. Po latach pracy kupił ją handlarz koni na rzeź. Wszyscy inni, którym od zawsze służyła, odwrócili się od niej. Nikt już nie chciał jej trzymać. Na ogłoszenia nikt nie odpowiadał. W tym wieku i w takim stanie jak jest, ma się już bilet w jedną stronę.

Stoi uwiązana czekając na swoją kolej do załadunku. Widać, że sytuacja ją przerosła. Zestresowana, wystraszona, nie wie co zrobiła złego, że trafiła w miejsce gdzie fetor odchodów, strachu i zbliżającej się śmierci, osiada wszędzie jak kurz.  Nie rozumie, za co ma zostać zabita, skoro tak się starała. Była grzeczna, spokojna pod siodłem, robiła co kazali nawet wtedy gdy brakowało już sił. Zawsze była dobrym, posłusznym koniem. Myślała, ze po latach pracy będzie mogła odpocząć. Jakże się myliła.

Dziś, z wyrokiem, trudno jej żyć nie mając niczego ani nikogo co mogłoby zmienić jej los. Nie daje sobie tu rady, a jej strach jest tak wielki, że gdy podchodzimy odsuwa się na ile tylko pozwala rzeźnicki sznur. W jej ciemnych oczach, oświetlonych lampami, odbija się już tylko rozpacz.

Czy wie, że to ostatnie jej dni? Czy rozumie gdzie niebawem ją zabiorą? Czy stare spracowane nogi będą miały dość siły, by utrzymać ją w drodze do rzeźni? Przerażony koń na którego człowiek wydał wyrok. Wydał bo mógł. My jeszcze możemy ją uratować.

Życie i transport starej Heni to 9800 zł. 

Prosimy pomóż.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratunek dla Heni”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wcześniejsze aktualizacje:

Aktualizacja 04.02.2022
Zbiórka pieniędzy na uratowanie Heni poszła bardzo słabo. Udało nam się zebrać jedynie część potrzebnej kwoty. Wpłaciliśmy handlarzowi 7000 złotych i wybłagaliśmy jeszcze parę dodatkowych dni – do poniedziałku, 7 lutego. Ale z ostrzeżeniem, że dłużej nie będzie czekać. Prosimy, pomóż! To ostatnia szansa!

Aktualizacja 28.01.2022
Nie udało się spłacić Heni w pierwszym terminie. Wpłaciliśmy to co udało się zebrać i dostaliśmy tylko kilka dodatkowych dni. Już 3 lutego musimy się za nią rozliczyć. Prosimy o pomoc. To stara klacz, bez szansy na inny dom, bez szasny na życie…

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Heni