Hektor miał iść na rzeź, dzięki Wam zamieszkał w Benkowie!

w czerwcu ubiegłego roku uratowaliście Hektora.

To koń z bardzo ciężkimi przeżyciami, który po dziś dzień, mimo naszych starań, jest bardzo ostrożny w kontaktach z ludźmi. Jest też nadal koniem agresywnym, a tym samym nie jest i najpewniej nigdy nie będzie przeznaczony do adopcji realnej – choć fizycznie jest zupełnie zdrowy.

Hektor mieszka w Nowej Studnicy, ma swoje stado, wybieg, ma się całkiem dobrze.

To przykład konia, który został tak skrzywdzony, że być może nigdy nie uda się tego odrobić.

Zachęcamy Państwa do objęcia go wirtualną adopcją. Takie wsparcie by mu się bardzo przydało.

Adopcja wirtualna to regularne, comiesięczne wsparcie w utrzymaniu swojego wybranka:

• Całkowity miesięczny koszt utrzymania Hektora sięga 700 zł, ale to od Ciebie zależy wysokość wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na taką formę, otrzymasz od nas regularnie filmy, zdjęcia oraz informacje, co u Hektora słychać.

• Jeśli Hektor mógłby liczyć na Twoje wsparcie, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: https://fundacjabenek.pl/adopcja-wirtualna/

Za każdą regularną formę pomocy ogromnie dziękujemy!

08.06.2022

Mamy dla Was dziś wspaniałe wieści. Dzięki Waszemu wspaniałemu sercu i szybkiej pomocy udało sie zebrać pieniądze na wykupienie Hektora. Pieniądze wpłaciliśmy handlarzowi i Hektor jest już bezpieczny. Jak tylko przyjedzie do Benkowa to pojawią się zdjęcia i film. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Jesteście wielcy !!!!!

06.06.2022

Szanowni Państwo, prosimy ze wszystkich sił o ratunek dla Hektora. Brakuje jeszcze 3800 zł by zapłacić za jego życie, a termin mija już jutro. To ostatnie godziny na pomoc. Handlarz zapowiedział już, że dłużej czekać nie ma zamiaru. Musimy jutro za niego zapłacić.
Prosimy o pomoc. Dla Hektora, konia, którego ludzie wysłali na śmierć, nie ma innej szansy na życie. Albo my albo ubojnia..

Szanowni Państwo, dzięki Wam udało się wpłacić 2600 zł zadatku. Na spłatę reszty dostaliśmy czas do wtorku, 7 czerwca. To bardzo mało czasu, prosimy pomóżcie go uratować. Hektor musi żyć i odzyskać zaufanie do ludzi. Uwierzyć, że człowiek to nie tylko sam zło.

Uratowany 08.06.2022

Trzy kantary na głowie, dwie liny zwisające do ziemi. Kraty po sam sufit. Okno zabite deskami. I bat stojący przy drzwiach od boksu.
Ostatni dom siwego Hektora.
Jego ostatni przystanek przed rzeźnią.

Hektor na dźwięk butów uskakuje w najdalszy kąt, handlarz z batem wchodzi pomieszczenia, łapie za sznur, szybko oplata go wkoło krat unieruchamiając przerażone zwierzę. Hektor nawet nie drgnie. Dobrze wie, że jak złapią i przywiążą, to już nie da się uciec. Handlarz zachwala, że to świetny koń.

Dodaje, że faktycznie w obsłudze sprawiał kłopot, ale batem to wyleczyli. W cenie konia da bat. Dodaje też, że jak mocno się zdzieli w łeb, to stoi jak wmurowany. Wszystko da się przy nim zrobić. Zaczyna snuć opowieści, że koń super chodzi w bryczce, że nawet na nim jeździli pod siodłem. Podpity pracownik dorzuca z rechotem, że w pięciu go trzymali by wsiąść.

Nawet leczenie batem nie działało.
Choć lali i lali…

Hektor ma kilkanaście lat. Ma też bardzo niewiele czasu na ratunek. Handlarz kupił konia licząc na łatwy zarobek. Miał być idealny dla dzieci. Ale koń okazał się nie dość, że kulawy to jeszcze bardzo nerwowy. Problem jest nawet z podejściem i dotknięciem, o obsługiwaniu przez dzieci nie może być mowy. Zawiedzione nadzieje skutkują utratą życia.

Koń kosztuje 7800 zł z transportem do naszego ośrodka. Dostaliśmy czas do czwartku na wpłacenie 1500 zł zaliczki. Jeśli nie zbierzemy tej kwoty, Hektor w piątek, na tych dwóch linach i trzech kantarach, zostanie wciągnięty na rzeźnicki trap. Batem zdzielą raz albo dwa razy. Jeśli będzie walczył, będą lali i lali… a gdy już wejdzie, nie będzie żadnej szansy by mu pomóc.

Jeśli możesz i chcesz, dołóż mu złotówkę lub kilka albo wyślij SMS i pomóż ocalić jego życie.

Bardzo prosimy o pomoc.

z tytułem „Ratunek dla Hektora”

Ratunek dla Hektora

Ratunek dla Hektora