Uratowaliście Gustawa. Dziękujemy!

Gustaw od kilku dni jest już w naszym ośrodku w Nowej Studnicy. Przebywa na kwarantannie z ostatnio ratowanymi osiołkami. Jest po wizycie lekarza weterynarii, dostaje suplementy dla staruszków by miał lepszy komfort życia. Przed nim kontrola zębów i wizyta kowala, który przyjedzie lada dzień. Dobra wiadomość jest taka, że bardzo dobrze odnajduje się w swoim nowy stadzie, a z każdym kolejnym dniem nabiera coraz więcej zaufania do nas. Coraz śmielej podchodzi, jeszcze nie daje się głaskać, ale już zaczyna brać smakołyki z ręki.
Bardzo nas to cieszy.
Mamy nadzieję, że za kilka tygodni, gdy będzie się czuł już całkiem pewnie i bezpiecznie, sam będzie się przepychał by być bliżej. Pracujemy nad jego zaufaniem każdego dnia.

Gustawa można oczywiście odwiedzać. Serdecznie Was zapraszamy byście mogli sami się przekonać jak wiele dobrego robicie dla zwierząt. I bardzo Wam dziękujemy za ocalenie kolejnego osiołka. Dostał od Was to, czego nie zapewnili mu ludzie na których pracował. Dziękujemy!

12.03.2023
Szanowni Państwo, dzisiaj dobre wiadomości. Udało się spłacić Gustawa. Dzięki Waszej pomocy ten staruszek otrzymał szansę na dobre życie. Mamy nadzieję, że będzie miał więcej zaufania do ludzi niż ostatnio ocalony Tobiasz, który jest bardzo nieufny i nie chce podchodzić do człowieka. Może uda im się zaprzyjaźnić i Gustaw przekona Tobiasza, że nic mu u nas nie grozi.
Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc, niebawem zdjęcia i filmy już z naszego ośrodka.

byłem u handlarza. Stoi tam stary wyniszczony osiołek. Zobaczcie zdjęcia, przeczytajcie te kilka zdań i proszę, stańcie po jego stronie.

Uratowany 12.03.2023

Handlarz, klepiąc Gustawa po zadzie nie mógł się nadziwić po co o niego pytam. Mówił, że jak potrzeba, to są młodsze, ładniejsze. Że może poszukać lepszego. Takiego co długo pożyje i nada się do pracy. Z dłuższymi uszami, ze zdrowymi nogami, zdatnego do ciężkiej pracy. Bo Gustaw jak mówił, w zasadzie to na rzeź się tylko nadaje. Nie dość, że stary to jeszcze kulawy i spracowany. Żreć tylko będzie i kosztować, a zarobku nie da. Mówił, że jedyna zaleta to taka, że grzeczny jest. Kłopotów nie sprawia. I śmiejąc się, dodał że tam, gdzie żył musiał taki być i strzelił batem. Przerażony osiołek w jednej zamarł zupełnie bez ruchu. Gdyby mógł uciekłby na tych koślawych nóżkach jak najdalej. Zniknąłby na zawsze. Ale nie mógł. Bo lina. Bo brama. Bo wyrok.

W oborze handlarza pieniędzy się pilnuje. Nikt nie wypuści Gustawa, nikt też nie widzi przerażenia w jego oczach. Dla ludzi w wyżartym pazernością sumieniem, stary Gustaw warty jest tyle, ile waży, nie interesują nikogo jego potrzeby ani przerażenie.

Bardzo proszę o wsparcie dla Gustawa. Nie zostawiajmy go samego, tam nikt po niego nie przyjedzie, nikt po niego nie wróci. Jesteśmy dla Gustawa jedyną szansą na ratunek. By żył trzeba uzbierać aż 2800 zł. Połowę tej kwoty trzeba wpłacić w sobotę, resztę tydzień później.

Przez 13 lat działalności Benkowa ocaliliśmy razem wiele zwierząt. I dla niechcianego staruszka znajdzie się u nas miejsce. Więc dziś proszę nie patrz biernie, nie szukaj wymówek, on sam sobie nie pomoże. Dołóż mu złotówkę lub kilka złotych, bo tylko razem możemy ocalić jego życie.

Dziękuje za wsparcie

z tytułem „Ratuję Gustawa”

Ratuję Gustawa

Ratuję Gustawa