Gniady uratowany - dziękujemy!

Szanowni Państwo,
brakuje nam słów, by wyrazić wdzięczność za uratowanie kolejnego zwierzaka. Gniady, który pracował w lesie i w gospodarstwie, dostał od Was najcenniejszy z darów – życie.
Koń przyjechał już do naszego ośrodka w Szewcach, od razu zostało wdrożone leczenie antybiotykami, bo Gniady ma zołzy – to choroba często spotykana u koni kupowanych od handlarzy. Jest pod opieką weterynarza, na ten moment je, nie ma wysokiej gorączki, humor mu dopisuje. Ze względu na swój stan jest objęty ścisłą kwarantanną i nie ma styczności z innymi zwierzakami, by ich nie zarazić.

Gniady ma fatalny stan kopyt. Są poprzerastane, popękane, jego strzałki kopytowe gniją. Przed nim wizyta kowala, który oceni stan zaniedbania oraz przeprowadzi pierwszą korekcję i obetnie nadmiar rogu.


Bardzo dziękujemy za pomoc dla Gniadego konia, dla którego byliście jedyną szansą na życie. Zapraszamy do śledzenia jego losów, niebawem więcej informacji o tym, jak idzie leczenie.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla Gniadego”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wsparcie dla Gniadego

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Uratowany 28.07.2022

 

 

Gdyby konie miały więcej praw, a ludzie nie wypychali sobie kieszeni i serc pieniędzmi, nie poznałbyś dziś historii Gniadego. Bo gdyby konie tych praw miały więcej, Gniady najpewniej by się pasł na łące, zamiast zakatarzony, z zaropiałymi oczami, u handlarza czekać na wywóz do ubojni. Albo może wcale by Gniadego nie było, bo nikt by rozmnażał koni, których nie można odesłać na rzeź. Ale konie praw nie mają wielu, a wpływu na właśnie życie niemal żadnego. Stoi więc Gniady i czeka na koniec.
Koniec wszystkiego.

Gniady ma około 14 lat. Handlarz mówi, że całe swoje życie przepracował w gospodarstwie i w lesie. Robił zamiast ciągnika. Teraz zbędny, niechciany, kulawy ma iść na rzeź. Na nic wszystkie lata służby, na nic posłuszeństwo. Na nic cała spracowana przeszłość. Zużyty, kulawy, z zaniedbanymi kopytami, bez pochodzenia, bez licencji na krycie nie ma prawa, by dalej żyć. Nie jest już potrzebny. Trzymać go tylko po to by był, nikt nie chce. Bo w świecie zwierząt gospodarskich, samo bycie to zbyt mało by żyć. 

Mamy miejsce dla Gniadego, ale by żył, trzeba za niego zapłacić. 8500 zł to koszt wykupu, transport kolejny 1000 zł.   Bardzo prosimy o pomoc dla konia, który po latach pracy został skazany na ubój. W Was jedyna nadzieja na ratunek.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Wsparcie dla Gniadego