Staruszek Franio uratowany! Bardzo Wam dziękuję za wsparcie dla tego kucyka.

Aktualizacja 17.07.2023

Szanowni Państwo, przekazujemy pozdrowienia od uratowanego dzięki Wam Franka. Tym razem zdjęcia już na tle pięknego, błękitnego nieba.  
Franio ma się bardzo dobrze, humor mu dopisuje i korzysta ze słonecznej pogody wygrzewając się na słoneczku. Widzimy, że powoli nabiera do nas zaufania co nas ogromnie cieszy!
Dziękujemy Wam w jego imieniu za ocalenie życia. To dzięki Wam ten staruszek już nie musi się martwić o swoje bezpieczeństwo ❤️

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596    

Aktualizacja 03.07.2023

Aktualizacja 03.07.2023

Szanowni Państwo,
dzisiaj przychodzimy do Państwa z dobrymi wieściami na rozpoczęcie tygodnia. Mamy nadzieję, że tak jak i w naszym przypadku napełnią Was dobrym samopoczuciem i nadzieją.
Staruszek Franek jest już bezpieczny w Benkowie! Kucyk przebywa w naszym nowym ośrodku w Nowej Studnicy. Po obowiązkowej wizycie weterynarza i odbyciu kwarantanny trafił na wybieg z resztą naszych kucyków. Miał delikatne problemy skórne na grzbiecie, ale jak widzicie ma się już dużo lepiej!
Cierpliwie pracujemy nad jego zaufaniem do nas. Wierzymy, że gdy podarujemy mu czas i odpowiednią opiekę to Franek w końcu nam zaufa i zapomni o swojej przykrej przeszłości. Na ten moment z ciekawością na nas patrzy i robi głupie miny do zdjęć, co możecie zobaczyć poniżej.
Niestety, pogoda nie dopisuje, ale i tak chcieliśmy zrobić troszkę zdjęć Frankowi, abyście mogli zobaczyć go już bezpiecznego. 

Obiecujemy to nadrobić i gdy tylko wyjdzie słońce na dłuższą chwilę to podzielimy się z Wami zdjęciami Franka już w pełnym słoneczku na tle pięknego, błękitnego nieba!
Jesteśmy wzruszeni, że tyle osób przejęło się losem starego Frania. Dzięki Wam udało się go uratować i już na zawsze będzie otoczony troskliwą opieką. Dziękujemy Wam za to ogromnie w jego imieniu ❤️

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596    

15.06.2023

Szanowni Państwo, dziś z samego rana mam dla Was wspaniałe wiadomości. Franio jest już bezpieczny i wkrótce przyjedzie do Nowej Studnicy. Na pewno się tego nie spodziewa i będzie bardzo, ale to bardzo miło zaskoczony. Bo kto by chciał starego i schorowanego kucyka? Ale okazuje się, że wiele osób go jednak chciało. Kolejny raz pokazaliście kochające serce dla tych bezbronnych istnień. Każdy kucyk, koń czy osiołek mieszkający w Benkowie żyje tylko dzięki Wam. Pamiętajcie o tym. To Wam pozwoli iść przez życie z podniesioną głową! 

Michał Bednarek
tel 506 349 596

 

Uratowany 15.06.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy


Franka do handlarza przywiózł właściciel okolicznego gospodarstwa, a wraz z nim kilka innych kucyków. Pozostałe kucyki były ładne i zadbane, więc szybko znaleźli się na nie chętni.

Ale Franek nie jest ładnym kucykiem. Jest wychudzony a na jego skórze widać zmiany chorobowe i przetarte futerko. Nikt go nie chce, bo nie jest typowym, ślicznym kucykiem dla dzieci do zabawy. 

Stoi więc na zewnątrz, przywiązany do metalowego pręta wystającego z ziemi. Każdy udaje, że go nie widzi i omija szerokim łukiem. 

Handlarz właśnie przygotowuje go do wywiezienia na rzeź. Wiem, że ma już umówiony dla niego transport na wieczór. Chce się go jak najszybciej pozbyć, bo nie wygląda najlepiej. A martwego kuca przecież nie sprzeda na mięso. 

 A Franek już czuje, że wyrok na jego życie zapadł. Nie podnosi na mnie nawet swoich zmartwionych oczu. Nie wygląda z wytęsknieniem swojego właściciela. Patrzy tylko pod swoje niewielkie kopytka jakby już nie miał nadziei na ratunek. Stoi samotny, pozbawiony nawet dachu nad głową w oczekiwaniu na swoją już ostatnią podróż w życiu. 

 

Podaję mu pod pyszczek trochę zerwanej po kryjomu trawy, ale on udaje, że mnie nie widzi. Widzę jego zaniedbane futerko, poprzecierane aż do ran. Zastanawiam się nad jego przeszłością, ale mogę się tylko domyślać. Handlarz nie wie co mu dolega ani nie zna jego historii. Jego to nie interesuje, więc nie pyta. Jego uwaga skupiona jest na tym, aby jak najszybciej pozbyć się tego niechcianego, brzydkiego kucyka. Bo przecież nikt go już nie uratuje, nikt już mu nie pomoże. 

Ubłagałem go o możliwość wpłacenia zaliczki przed przyjazdem transportu do rzeźnika. Jeśli uda mi się wpłacić dzisiaj 1600 zł to zaprowadzi Franka do jakiegoś małego boksu i da mi jeszcze chwilę czasu na spłatę pozostałej kwoty. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo mało czasu i że szanse są nikłe, ale ja sobie nie podaruję jeśli nie spróbuję.

Życie Frania handlarz wycenił na 3700 złotych. Wczoraj dzięki Waszemu wspaniałemu wsparciu zebraliśmy 2900 złotych. Resztę musimy wpłacić już dziś. 

Bo kto jeśli nie my, zechce uratować takiego kucyka? Jesteśmy dla niego ostatnią szansą.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję Franka”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Ratuję Franka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Ratuję Franka