Fiona dziękuje za życie

19.09.2023

Tegoroczna jesień się nie spieszy, tak samo jak niespiesznie spędza swoje dni Fiona. Zamieszkała w domu adopcyjnym już od pewnego czasu i sobie bardzo chwali 🥰. Może wylegiwać się na trawce ile chce, a żeby czasami nie zabrakło jej miłości, to i przytulasek też się znajdzie.

Z wdzięcznością przyjmuje wszystkie czułości od adopcyjnej rodzinki. Bo jak tu jej nie wycałować? 😘😘
Fionka ze swoją przyjaciółką przesyłają adopcyjne pozdrowienia.

Aktualizacja 26.06.2023
Szanowni Państwo,
na dobry początek tygodnia przychodzimy z nowymi zdjęciami od opiekunów Fiony.
Fiona została uratowana dzięki Wam w czerwcu poprzedniego roku i już jakiś czas temu pojechała do swojego wymarzonego adopcyjnego domu. Jest jej tam bardzo dobrze. Opiekunowie bardzo o nią dbają i cierpliwie się nią zajmują.
Dziękujemy Wam w jej imieniu za ocalenie życia i podarowanie szansy na szczęście i bezpieczeństwo ❤️

Dziękuję za wsparcie
Michał Bednarek
tel 506 349 596

25.03.2023 W czerwcu ubiegłego roku uratowaliście Fionę. Klacz, którą w podziękowaniu za lata pracy, sprzedano handlarzowi końmi na rzeź.
Dzięki Wam Fiona dostała życie. Ale szczęście uśmiechnęło się do niej podwójnie, znalazła najcudowniejszy dom na świecie. Jest kochana, szanowana, zadbana. Jest członkiem rodziny i oczkiem w głowie ❤️❤️❤️
Konie sprzedawane na ubój nie są inne.
Nie są gorsze.

10.02.2023
Fionka zimą.

Aktualizacja 30.08.2022
Zen, Armenia, Florentyna, Fiona i Leon pozdrawiają ze swojego cudownego domu adopcyjnego.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Aktualizacja 23.06.2022

Leon, Fiona, Zen, Florentyna i Armenia pozdrawiają ze swojego domu adopcyjnego

Aktualizacja 21.06.2022
Fiona i Leon właśnie pojechały do swojego domu adopcyjnego.

Ten niewysoki, gniady konik to Leon. Blisko 4 lata temu, dzięki Wam, został wykupiony wraz z mamą od handlarza końmi na rzeź. Niestety jego mama była ciężko chora i odeszła niedługo po wykupie. Leon miał wtedy 6 miesięcy i dorastał pod opieką końskich przyjaciół. Wyrósł na pięknego konia.
Chwilę temu nasz Leon rozpoczął nowy rozdział w życiu i pojechał do swojego domu adopcyjnego. 
Ale to nie koniec dobrych wieści, Leon zabrał ze sobą Fionę, klacz której niedawno podarowaliście życie. 
Konie zamieszkały tam, gdzie swoje miejsce na ziemi znalazły już Zen oraz Florentyna z Armenią. 
Takiego domu, pełnego troski i miłości, życzymy każdemu szukającemu zwierzakowi.
Konie te zastały uratowane dzięki Wam.
Za co serdecznie dziękujemy.

Aktualizacja 13.06.2022

Szanowni Państwo, kolejny raz serdecznie Wam dziękujemy za pomoc dla zwierząt. 

To dzięki Wam, Fiona dołączyła do naszego stada w Benkowie i jest bezpieczna. To kobyła, która latami pracowała w hipoterapii, a gdy stała się zbędna, została sprzedana na ubój. 

Podarowaliście jej życie. Dziękujemy! 

Fiona w tej chwili jest objęta kwarantanną, przed nią kowal, wizyta weterynarza. Jest koniem miłym i spokojnym i mamy nadzieję, że za jakiś czas uda jej się znaleźć wspaniały dom adopcyjny. Dom na zawsze, a nie na czas, gdy jest potrzebna. 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Fiony”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Fiony

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Aktualizacja 08.06.2022

Mamy dla Was bardzo dobrą nowinę. W ostatniej chwili udało się uzbierać brakujące 780 pln. Fiona jest już bezpieczna. W tej chwili organizujemy dla niej transport do naszego Azylu. Tylko dzięki Wam i Waszej hojnej pomocy udało się uratować tą biedną kobyłę. Z całego serca dziękujemy że jesteście z nami.

Aktualizacja 06.06.2022

Prosimy o pomoc dla Fiony. Jutro mija termin spłaty, brakuje jeszcze 780 zł by żyła.
Fiona pracowała z dziećmi, latami służyła im swoim grzbietem, a w zamian dostała wyrok śmierci. Możemy ją ocalić przed zabiciem.

Aktualizacja 01.06.2022

Szanowni Państwo, nie udało się uzbierać całej kwoty na wykupienie Fiony. Zebraliśmy 10.000 pln, które przekazaliśmy handlarzowi. Uprosiliśmy go, żeby poczekał na resztę pieniędzy do następnego wtorku. Dziękujemy bardzo za wsparcie, które nam przekazaliście. Ale jednocześnie prosimy o dalszą pomoc. 

Aktualizacja 30.05.2022 

Szanowni Państwo, jutro mija termin spłaty Fiony, klaczy, która latami pracowała z dziećmi, a gdy stała się zbędna, wysłano ją na ubój. Choć zbiórka trwa już blisko 3 tygodnie, nie udało się uzbierać by ją spłacić. Jesteśmy po rozmowie z handlarzem. Jeśli wpłacimy 9000 zł do końca maja, dostaniemy dodatkowy tydzień na spłatę pozostałej kwoty. Brakuje 2200 zł byśmy mieli więcej czasu na uratowanie Fiony.
Bardzo prosimy o pomoc. Tu każda wpłata to dla niej realna szansa na życie.

Uratowana 08.06.2022


Fiona całe życie była posłuszna, spokojna, grzeczna. Zawsze chciała, żeby człowiek był zadowolony.

Lubiła ludzi. A najbardziej lubiła dzieci – one nigdy nie biły i zwykle miały ze sobą kostkę cukru lub marchewkę. Fiona pracowała w hipoterapii i doskonale nadawała się do swojej pracy. Tu nie trzeba być pięknym, rasowym koniem, a Fiona nigdy nie była piękna. Ale zwykłe, grube, spokojne konie sprawdzają się w hipoterapii doskonale.

Zadaniem Fiony było dać się głaskać, znosić tarmoszenie za uszy i jak najspokojniej wozić na grzbiecie tych, dla których była lekarstwem na ich niesprawność. Głównie dzieci.

Ale czas mijał. Fiona się starzała. Miała coraz mniej siły, a wymagano od niej pracy po wiele godzin dziennie. Zdarzało się jej chorować.

Wtedy właściciel Fiony stwierdził, że bardziej opłaca się wziąć młodszego konia, który będzie mógł dłużej pracować, przy którym nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na leczenie i który będzie – co tu ukrywać – ładniejszy. I Fiona, ta Fiona, która swoją pracą pomogła tylu chorym dzieciom, w podziękowaniu za lata pracy została sprzedana w jedyne miejsce, gdzie kupują stare i schorowane konie. Do skupu koni rzeźnych.

Fiona wygląda na zdziwioną. Niespokojnie rozgląda się dookoła, szukając wzrokiem znajomych miejsc i znajomych ludzi. Ale ich tu nie znajdzie. Po kilku dniach spędzonych u handlarza zostanie załadowana na rzeźnicką ciężarówkę i wywieziona tam, skąd nie ma powrotu.

Pomóżcie nam wyrwać stąd Fionę. Ona całe życie starała się, jak mogła. Swoją pracą pomogła tylu dzieciom. Czy nie zasłużyła na odrobinę litości na starość? Spróbujmy zmienić jej los, choć wydaje się już przypieczętowany.

Handlarz życie Fiony wycenił na 13.000 pln. Dla niego są to żywe pieniądze, bo Fiona jest duża i ciężka a każdy kilogram na skupie ma znaczenie. Powiedział że maksymalnie może poczekać do 31 maja. Czeka tylko dlatego, że obiecaliśmy mu 1.000 pln więcej niż dostanie na skupie. Aż trudno uwierzyć, że życie zwierzaka wycenia się na kilogramy.

Prosimy, nie odwracajcie się od Fiony.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Fiony