Udało się! Felek już bezpieczny

22.09.2023 

W połowie sierpnia dokonaliście kolejnego cudu – uratowaliście Felka! ❤️❤️❤️

Chciałbym Wam jeszcze raz z całego serca podziękować za pomoc dla niego. Zmieniliście jego świat na lepsze. Będę Wam za to zawsze dozgonnie wdzięczny.

Przekazuję też na Wasze ręce najszczersze przeprosiny, że musieliście tak długo  czekać na zdjęcie i filmik Felka już w tej nowej dla niego, bezpiecznej rzeczywistości. Przeprowadzka jeszcze trwa, przez co niektóre sprawy jestem zmuszony odkładać na później.

Dziękuję, że jesteście ❤️

Michał Bednarek 

tel. 506 349 596

A co jeszcze u Felusia? Zobaczcie, posłuchajcie sami:

17.08.2023

Szanowni Państwo, nie wiem jak mam Wam dziękować! Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu udało się ocalić Felka! Już niedługo będzie mógł zobaczyć się ze swoim bratem Nikodemem. Jestem Wam ogromnie wdzięczny za każdą wpłaconą złotówkę i każde udostępnienie zbiórki. To dzięki Wam Felek jest bezpieczny i już nie musi się bać. 

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Uratowany 17.08.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

 

Szanowni Państwo, sprawa jest bardzo pilna. 

Gdy byłem u handlarza, zauważyłem kucyka bardzo podobnego do Nikodema, którego uratowaliśmy w zeszłym tygodniu.  

Wydawało mi się to trochę dziwne bo ich podobieństwo było bardzo duże. Identyczne umaszczenie i podobne plamki na chrapkach. Stwierdziłem, że to nie może być przypadek. 

Handlarz z początku unikał odpowiedzi, co to za siwy kucyk stojący zupełnie na uboczu tak, że praktycznie nikt go nie widzi. Dopiero po dłuższej rozmowie gdy zrozumiał, że nie odpuszczę opowiedział mi jak to było.  

Felka przywiózł właściciel razem z jego młodszym bratem Nikodemem. Oboje pracowali w tej samej szkółce jeździeckiej. Na Felka znalazł się chętny kilka dni przed tym jak poznałem Nikodema i dlatego handlarz mi go nie pokazywał. Niestety, osoba która miała go wykupić w ostatniej chwili zrezygnowała na rzecz młodszego, ładniejszego kucyka. Byłem zły, że handlarz nic mi o tym nie powiedział.

Nieświadomie rozdzieliłem tych dwóch braci, mimo że może udałoby się ich razem uratować. 

 

A teraz Felek został zupełnie sam, nawet bez swojego młodszego brata. Byli razem całe swoje życie i wspierali się w trudnych chwilach. Wspólnie spędzali czas i odpoczywali po ciężkiej pracy. Na pewno oboje teraz bardzo się o siebie martwią. Nie wiedzą co się dzieje i dlaczego zostali rozdzieleni. 

Patrzę na Felka i widzę zagubienie i lęk w jego wielkich oczach. Rozgląda się co chwilę w poszukiwaniu swojego młodszego braciszka, ale nie może go znaleźć. Chciałbym mu wytłumaczyć, że Nikodem jest bezpieczny i nie musi się o niego martwić. Że jego młodszy braciszek żyje i że może jeszcze kiedyś się zobaczą.  

Handlarz powiedział, że Felek stał na uboczu żebym go nie zauważył. Wiedział, że gdy poznam jego historię to nie odpuszczę i będę chciał go uratować. Handlarzowi nie jest to na rękę bo już dzisiaj wieczorem miał zawieźć Felka do rzeźnika i mieć go z głowy. Po długich negocjacjach udało mi się go przekonać, aby przełożył transport chociaż na jutrzejszy ranek. Dzięki temu będę miał chociaż odrobinę więcej czasu aby uzbierać pieniądze na zaliczkę.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję Felka”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Ratuję Felka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Ratuję Felka