URATOWALIŚCIE FELĘ. DZIĘKUJĘ!

23.05.2024

Szanowni Państwo, poznajcie Felę. Ta młodziutka łaciata klacz przechodzi właśnie kwarantannę. Niebawem odwiedzi ją kowal, będzie też odrobaczona i zaszczepiona. 

Fela i ja dziękujemy za ofiarowanie jej życia. Przed nią wiele lat radości i spokoju, a to wszystko Wasza zasługa.

 

Dziękuję, że tu jesteście ❤️❤️❤️
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 15.05.2024

Szanowni Państwo, brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność za Waszą pomoc dla Feli. Ta mała, raptem roczna kucka dzięki Wam otrzymała szanse na dobre życie. Dziękuję po stokroć. Teraz odbiór, kwaranatnna, wizyta kowala i badania lekarskie. A później już spokojne życie w stadzie uratowanych przez Was koni.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za zaufanie i za pomoc. Wrócę do Was niebawem ze zdjęciami i filmem malutkiej Feli.

Dziękuję, za każdą pomoc.
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Gdy wjeżdżam na podwórze, widzę jak małą Felę handlarz siłą wywleka z obory. Przerażony kucyk zapiera się kopytkami i jak oszalały szarpie na linie. Sznur boleśnie wrzyna się w skórę i zaciska. Brakuje jej tchu, a handlarz śmieje się jak obłąkany. „Patrz pan” – mówi – „jakie rodeo”. W końcu Fela się poddaje. Wie już, że nie wygra. Jest zbyt mała, zbyt słaba. Ma około roku, ale rozumie, że nic dobrego ją już nie czeka. Zamiera. Małe chrapki szybko pracują łapiąc kolejne oddechy. W przerażonych oczach nie widać już nadziei. Jest strach tak wielki, że paraliżuje. Jeszcze chwilę temu szarpiąca się Fela, teraz nie chce się ruszyć. I tylko bezradnym wzrokiem wodzi po handlarskim podwórzu. Jest sama. Nie ma nikogo, kto stanąłby po jej stronie.

„Samochód po nią dziś zajedzie. Mieli być już godzinę temu, ale coś im wypadło i na samą noc będą. I dobrze, niech jedzie byle szybciej.
Nie, no nie do życia, na mięso idzie. Na co komu takie byle co. Widzi pan przecież, że to koślawe i słabe takie. Kupiłem na hak, tanio było, bo byle jakie, to wziąłem. Mięso to mięso, zapłacą za kilogramy przecież. To nie źrebak zimnokrwisty, ale straty mieć nie będę hehehehe. Wie pan, trzeba korzystać jak się okazja zdarza…”

Uratowana 14.05.2024

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Szanowni Państwo,
mała Fela dziś wieczorem ma być doładowana do samochodu odwożącego konie do ubojni.
Nie planowałem jej kupować. Byłem u tego człowieka w innej sprawie. Los sprawił, że transport się opóźnił i nasze drogi się spotkały. Stojąc tam, biłem się z myślami. Batalie o życie Laury i Szymka nie są łatwe, a tu kolejny koń, którego trzeba spłacić. Ale stojąc tam, patrząc jaka ona jest przerażona, nie mogłem się odwrócić i odejść wiedząc, że tu nie ma czasu do namysłu. Że mała Fela nie ma tego czasu, bo gdy wejdzie wieczorem na samochód rzeźnika, nic jej już nie uratuje. Handlarz jak mantrę powtarzał wkoło, że ta się nie nadaje do niczego i że transport zamówiony, musi jechać. Długo trwało nim w końcu się ugiął. Ale i powiedział też, że do godziny 20:00 dzisiaj chce 1100 zł zaliczki, albo ją ładuje. Bardzo Was proszę, o pomoc dla malej Feli. To mała, roczna kucka, którą zawiedli wszyscy ludzie jakich kiedykolwiek znała. Tylko my możemy jej pomóc. Mamy czas do godziny 20:00 na zebranie całej zaliczki dla handlarza.

Dziękuję, za każdą pomoc.
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Życie dla Feli”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564 

Feli

Ratunek dla Feli

wybierz kwotę

lub

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Ratunek dla Feli