URATOWALIŚCIE FELĘ. DZIĘKUJĘ!

03.06.2024 Szanowni Państwo, krótka aktualizacja o Feli, malutka już po wizycie kowala, ma zrobione kopytka, jest odrobaczona, odwszona i w dobrym humorze. Chętnie gania się z innymi kucykami i z każdym dniem coraz śmielej podchodzi do człowieka. Jeszcze raz dziękuję Wam za ocalenie życia małej Feli. Żyje, bo uznaliście, że warto ją wesprzeć. Dziękuję!

Dziękuję, że tu jesteście

23.05.2024 Szanowni Państwo, poznajcie Felę. Ta młodziutka łaciata klacz przechodzi właśnie kwarantannę. Niebawem odwiedzi ją kowal, będzie też odrobaczona i zaszczepiona. Fela i ja dziękujemy za ofiarowanie jej życia. Przed nią wiele lat radości i spokoju, a to wszystko Wasza zasługa.

Dziękuję, że tu jesteście

Aktualizacja 15.05.2024

Szanowni Państwo, brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność za Waszą pomoc dla Feli. Ta mała, raptem roczna kucka dzięki Wam otrzymała szanse na dobre życie. Dziękuję po stokroć. Teraz odbiór, kwaranatnna, wizyta kowala i badania lekarskie. A później już spokojne życie w stadzie uratowanych przez Was koni.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za zaufanie i za pomoc. Wrócę do Was niebawem ze zdjęciami i filmem malutkiej Feli.

Dziękuję, za każdą pomoc.

Ratunek dla Feli

z tytułem „Życie dla Feli”
numer konta:
23102040270000110216926564

Gdy wjeżdżam na podwórze, widzę jak małą Felę handlarz siłą wywleka z obory. Przerażony kucyk zapiera się kopytkami i jak oszalały szarpie na linie. Sznur boleśnie wrzyna się w skórę i zaciska. Brakuje jej tchu, a handlarz śmieje się jak obłąkany. „Patrz pan” – mówi – „jakie rodeo”. W końcu Fela się poddaje. Wie już, że nie wygra. Jest zbyt mała, zbyt słaba. Ma około roku, ale rozumie, że nic dobrego ją już nie czeka. Zamiera. Małe chrapki szybko pracują łapiąc kolejne oddechy. W przerażonych oczach nie widać już nadziei. Jest strach tak wielki, że paraliżuje. Jeszcze chwilę temu szarpiąca się Fela, teraz nie chce się ruszyć. I tylko bezradnym wzrokiem wodzi po handlarskim podwórzu. Jest sama. Nie ma nikogo, kto stanąłby po jej stronie.

„Samochód po nią dziś zajedzie. Mieli być już godzinę temu, ale coś im wypadło i na samą noc będą. I dobrze, niech jedzie byle szybciej.
Nie, no nie do życia, na mięso idzie. Na co komu takie byle co. Widzi pan przecież, że to koślawe i słabe takie. Kupiłem na hak, tanio było, bo byle jakie, to wziąłem. Mięso to mięso, zapłacą za kilogramy przecież. To nie źrebak zimnokrwisty, ale straty mieć nie będę hehehehe. Wie pan, trzeba korzystać jak się okazja zdarza…”

Uratowana 14.05.2024

mała Fela dziś wieczorem ma być doładowana do samochodu odwożącego konie do ubojni.
Nie planowałem jej kupować. Byłem u tego człowieka w innej sprawie. Los sprawił, że transport się opóźnił i nasze drogi się spotkały. Stojąc tam, biłem się z myślami. Batalie o życie Laury i Szymka nie są łatwe, a tu kolejny koń, którego trzeba spłacić. Ale stojąc tam, patrząc jaka ona jest przerażona, nie mogłem się odwrócić i odejść wiedząc, że tu nie ma czasu do namysłu. Że mała Fela nie ma tego czasu, bo gdy wejdzie wieczorem na samochód rzeźnika, nic jej już nie uratuje. Handlarz jak mantrę powtarzał wkoło, że ta się nie nadaje do niczego i że transport zamówiony, musi jechać. Długo trwało nim w końcu się ugiął. Ale i powiedział też, że do godziny 20:00 dzisiaj chce 1100 zł zaliczki, albo ją ładuje. Bardzo Was proszę, o pomoc dla malej Feli. To mała, roczna kucka, którą zawiedli wszyscy ludzie jakich kiedykolwiek znała. Tylko my możemy jej pomóc. Mamy czas do godziny 20:00 na zebranie całej zaliczki dla handlarza.

Dziękuję, za każdą pomoc.

Ratunek dla Feli