PODPISZ PETYCJĘ, ZAKOŃCZMY CIERPIENIE

Do: Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
Kancelaria Sejmuul. Wiejska 4/6/8

Petycja w sprawie zakazu używania materiałów pirotechnicznych w przestrzeni publicznej

W związku z konsekwencjami, jakie niesie za sobą używanie fajerwerków, petard oraz innych materiałów pirotechnicznych, wnosimy o ustawowy zakaz ich używania.
Poza wątpliwej jakości rozrywką, strzelanie nie niesie za sobą żadnych pozytywnych konsekwencji, natomiast jest udręką zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Osoby starsze, schorowane, zestresowane, małe dzieci, osoby w spektrum, zwierzęta domowe oraz dzikie – to ofiary tych zabaw. Nie bez znaczenia jest również ilość śmieci, jakie generują materiały pirotechniczne, a które bardzo często są pozostawiane na ulicach.

Ponadto zgodnie z aktualną wiedzą i badaniami, fajerwerki i petardy puszczane w sylwestra w jedną noc uwalniają do atmosfery ogromne ilości szkodliwego dla środowiska i ludzkiego zdrowia drobnego pyłu; to 15 proc. rocznej emisji przypadającej na auta osobowe i ciężarowe (są to badania przeprowadzone w Niemczech). Według szacunków WHO szkodliwe cząsteczki w powietrzu odpowiadają za jedną czwartą zgonów z powodu nowotworu płuc oraz za 15 proc. zawałów serca.

Polska bije rekordy jeśli chodzi o niską jakość powietrza – niejednokrotnie przoduje w rankingach najbardziej zanieczyszczonych miast, konkurując jedynie z przeludnionymi miastami jak chociażby Delhi.

Nie potrafimy sobie poradzić ze smogiem, a na własne życzenie pogarszamy jakość powietrza, którym oddychamy.

Mając na uwadze dobro ludzi oraz zwierząt, wnosimy o całkowity zakaz produkcji, sprzedaży oraz używania materiałów pirotechnicznych.
Kochaj, nie strzelaj!

Wesprzyj działalność na rzecz zwierząt POMÓŻ NAM

Ratuj konie przed rzeźnią, wesprzyj akcję i dokonaj darowizny z tytułem „Ratunek dla koni”
numer konta:
23102040270000110216926564

Podpisy pod petycją zbierane są przez Fundacja BENEK. Podpisując petycję zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych przez fundację i otrzymywanie wiadomości dotyczących kampanii „Konie na rzeź”. Twoje dane nie są udostępniane innym podmiotom. Polityka prywatności.

Wesprzyj działalność na rzecz zwierząt POMÓŻ NAM