Uratowaliście Dżasperka. Dziękujemy!

Szanowni Państwo,
Oto nowy mieszkaniec Benkowa. Jak już informowaliśmy wcześniej, Dżasperek został uratowany i dotarł już do naszego ośrodka w Nowej Studnicy. Jak to w przypadku nowych lokatorów, trafił na kwarantanne, przed nim wizyta lekarza i kowala, którzy ocenią stan jego zdrowia i mamy nadzieję, sprawią, że Dżasperek przestanie kuleć. Dla Brązowego niestety pomoc nadeszła zbyt późno, jedyne pocieszenie, że zdążyliśmy podarować życie DżasperkowiBardzo dziękujemy za pomoc. To kolejny uratowany przez Was zwierzak. Miał szczęście.

Przypominamy też, że w ośrodku w Studnicy prowadzimy wolontariat i bardzo cenimy Waszą pomoc. Jeśli macie czas, chęci i możliwości zapraszamy co weekend do pomagania przy uratowanych zwierzakach. Jest nas tu już całkiem spora ekipa, ale u nas każde ręce są mile widziane i na pewno przyda się i Twoja pomoc. Masz pytania? Zadzwoń: 506 349 596 Michał

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla Dżaspera”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wspieram Dżaspera

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

18.01.2023
Szanowni Państwo, śpieszymy z dobrymi wiadomościami. Dżasperek uratowany, transport zamówiony i już po niego jedzie. Maluszek już dziś będzie w Nowej Studnicy więc niebawem zaprosimy Was na film z nim w roli głównej.
Dziękujemy po stokroć.

 

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Uratowany 18.01.2023

Szanowni Państwo, przez ostatni rok wspólnie uratowaliśmy setkę koni. To ratowanie zwierząt wiąże się z ciągłym proszeniem. Nie jest to dla mnie łatwe. Ale gdybym nie prosił, nie byłbym w stanie uratować żadnego z tych zwierzaków. Ona wszystkie żyją dlatego, że uznaliście, że warto im pomóc.

Niestety czasem ta pomoc nadchodzi za późno. Bo bywa tak, że nie zdążę nawet Was poprosić, a już nie ma szansy na ocalenie. Bo albo rzeźnia mnie ubiegła, albo ten ktoś, kto tam czekał na ratunek, wyglądając pomocy przez zapyziałe okienko, umarł. W tym tygodniu umarł mi tak u handlarza roczny źrebak. Nie zdążyłem poprosić o pomoc dla niego. Wieczorem pojechałem go poznać, pogłaskać, przytulić. Pojechałem ustalić termin i cenę. Był Brązowy, miał białą strzałkę na głowie i skarpetki na nogach. Wtulał te swoje maleńkie, ciepłe chrapki w moje ręce. Wtulał się całym swoim wątłym ciałkiem i zamykał oczy. Wierzył we mnie, a ja tak bardzo wierzyłem, że mu pomożemy. Rano przyszedł sms, że nie żyje. Jego serce stanęło. Świat się nie zatrzymał, słońce nie zgasło, nikt o nim przecież nawet nie wiedział. Umarł tam, w stęchłej komórce, na stercie odchodów. Był zupełnie, zupełnie sam. Choć zrobiłbym wszystko by go wykupić, już nic nie mogę dla niego zrobić. Została dziura w sercu, krótki film, kilka zdjęć. I żal.

Tego smutnego poranka dostałem wiadomość, że na pomoc czeka kucyk. Taki jakich wiele. Bez pochodzenia, nic nie umiejący, półdziki. I kulawy. Ma wszystko, co sprawia, że został sprzedany na rzeź. Też czeka na śmierć, ale jego świat zakończy rzeźnicki nóż.

Nie wiem która śmierć jest gorsza.
Nie chce o tym nawet myśleć.
Wiem jedynie, że jednemu z nich – Dżasperkowi, jeszcze możemy pomóc. On oddycha, on ciągle żyje. Stoi uwiązany na cienkiej linie i czeka.
By go uratować, w piątek, 13 stycznia trzeba wpłacić 500 zł zaliczki i we wtorek pozostałe 2000 zł. To cena za życie, transport do naszego ośrodka i za to, że handlarz czeka na spłatę.
Brązowego już nie ma. Jemu życia już nic nie wróci. Proszę, nie pozwólmy by umarł i Dżasperek.
Nie mogę zawieść i jego…

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wspieram Dżaspera