Basia i Gwiazdka
dziękują za życie

Aktualizacja 28.02.2022

Udostępniamy to zdjęcie ponieważ chcieliśmy pomiędzy poważnymi postami umilić Państwu chociaż minutę czy dwie.
Gwiazdka to koń którego niedawno ocaliliśmy wspólnymi siłami. Kilka dni temu znalazła swój wymarzony dom adopcyjny, w którym momentalnie się poczuła jak u siebie.
Na zdjęciu Gwiazdka i Niunio, jej nowy przyjaciel. Ustalamy właśnie kto zakochał się bardziej ❤

Aktualizacja 23.02.2022

Szanowni Państwo,
to jest zdecydowanie tydzień dobrych wiadomości! Gwiazdka znalazła swój wymarzony adopcyjny dom! To dzięki Wam dostała szansę na spokojne życie wśród ludzi którzy o nią dbają. Jak widzicie Państwo na filmie już znalazła przyjaciela z boksu obok. Widać, że się polubili ❤.
Dziękujemy Wam w imieniu Gwiazdki za ocalenie jej życia. Ona ogromnie to docenia.

Aktualizacja 01.01.2022

Drodzy Państwo,
Mamy dla Was kolejne dobre wieści, tak aby Nowy Rok zacząć w jak najlepszym humorze! Z Waszą pomocą uratowaliśmy Basię i Gwiazdkę, które pewnie dobrze pamiętacie. Te dwie kobyłki w opłakanym stanie znaleźliśmy u handlarza. Dzięki Wam, oba konie są już bezpieczne i mamy nadzieję, że wkrótce choć trochę nam zaufają i poczują się przy nas komfortowo.
Chcemy Wam najmocniej podziękować za ocalenie ich życia. Bez Was to by się nie udało!

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Basi i Gwiazdki”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Basi i Gwiazdki

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Uratowane 29.12.2021

Widziałam rozpacz i koński strach, nie raz. Za kurtyną, gdzie śmierć jest codziennością, ich historie zapadające na dno serca, niczym kamień.

Za tymi drzwiami nie ma troski, empatii, grama człowieczeństwa. Tam miłość do koni wypisuje się zadzierzgniętym rzeźnickim sznurem, twardym kijem i duszącymi oparami obornika. Śmierć czai się tu w każdym kącie, wyciągając łapczywie ręce po przerażone zwierzęta, których jedyną winą jest to, że się urodziły i stały zbędne dla człowieka.

Gwiazdka i Basia. Razem przyjechały do handlarza. Razem stanęły w boksie. Razem pójdą na rzeź. Wtulone, są dla siebie jedynym oparciem. Czy przeczuwają, że gdy nadejdzie ten czas, zostaną brutalnie rozdzielone? Bo tam, gdzie pójdą, są już całkiem same. Rzeźnicki nóż zagłuszy ich rozpacz pojedynczo. I tylko następny w kolejce usłyszy, jak wołają, do ostatniego tchu, o pomoc, która nigdy nie nadchodzi. Czy wiedzą, że przegrały już wszystko? Że to koniec.

. Patrzę na chowającą się z tyłu Basię, na kaszlącą co rusz Gwiazdę, która nerwowo się buja na boki. Jedna kulawa, druga ma RAO – końską astmę i chorobę sierocą. Zbędne, więc mają umierać. Handlarz dziwi się, gdy o nie pytamy. Mówi, że nie ma co ich trzymać, bo nawet nie chcą się rodzić.  Takich koni nikt nie szuka. Nie ma dla nich miejsca w świecie ludzi…

Najpewniej mierzymy się z nieodwracalnym. Bo święta. Bo ważne wydatki. Bo każdy ma pilniejsze sprawy. To dla nas ciężka próba, bo w okresie Świąt bardzo trudno zebrać na potrzebujące zwierzę. Ale ciężko jest też odejść, nie próbując ich ocalić.

Gwiazdka i Basia. Dwa niechciane konie, jedna tragedia, wyrok ten sam. Rzeźnia.

Szanowni Państwo, ośmielamy się prosić Was o życie dla tych dwóch koni.
Kilogram konia kosztuje 14 zł, więc według rzeźnickiej wagi życie obu razem warte jest 17550 zł. Pomogliście i 21 grudnia wpłaciliśmy pierwszą część –  5000 zł. Jednak to tylko pierwsza rata, 28 grudnia musimy spłacić całość.
To bardzo mało czasu.
To bardzo duża kwota.
To jedyna szansa na ich ratunek.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Basi i Gwiazdki