Drobnica uratowana. Dziękujemy!

było bardzo trudno, ale udało się i Drobnica jest już bezpieczna. W dniu wczorajszym została odebrana od byłego już właściciela. Było to możliwe, bo dzięki Wam zostało w całości spłacone jej życie i nic jej już nie grozi. Dziękujemy po stokroć. Ona żyje, bo ją uratowaliście.
Drobnica pojechała bezpośrednio do swojej rodziny. Dzięki temu, że było dla niej miejsce, mogliśmy Was poprosić o pomoc. Poszczęściło jej się podwójnie, bo starsze konie bardzo rzadko dostają szansę na dom adopcyjny. Tym bardziej się cieszymy i trzymamy kciuki, by aklimatyzacja przebiegła bezproblemowo. I będziemy dawali znać jak sobie radzi.
Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na film.

bardzo pilnie potrzebna jest pomoc dla Drobnicy. To starsza klacz, ze względu na zaawansowany wiek, właściciel nie chciał dłużej jej trzymać. W dniu, w którym miał po nią przyjechać rzeźnik, osoby, które znały Drobnicę wpłaciły zadatek i śmierć została odroczona. Ale już jutro trzeba Drobnice spłacić. Właściciel cały czas się dopytuje o pieniądze i odbiór konia. Nie chce jej dłużej karmić ani koło niej chodzić. Nie chce słyszeć o czekaniu. Mają być pieniądze albo konia weźmie rzeźnik.
Bardzo Was proszę o litość dla Drobnicy. Ona nie ma wzruszającej historii ani zdjęć. Ot, zwykły koń, który miał zwykłe życie. Śmierć też zaplanowano dla niej taką jak zwykle. By żyła do jutra trzeba uzbierać brakujące 4500 zł. To ogromna kwota. Proszę, pomóżcie. Niech życie Drobnicy nie kończy się w ubojni. Jeśli możecie, dorzućcie jej kilka złotych do życia. Może razem uda się ją uratować.

URATOWANA 16.02.2023

Oto Drobnica, ma ponad 18 lat i całe swoje życie spędziła w jednym miejscu. Nie miała tam luksusów, ale też konie, nie marzą o takowych. Miała proste, zwykłe życie. Łąka, obórka, wiaderko z wodą, miarka owsa i siano. Przez te wszystkie lata robiła to co kazał pan i pewnie nie spodziewała się, że za pokorną służbę przyjedzie jej pojechać na rzeź.

Bo i nią przyszedł czas. Właściciel na stare lata postanowił sprzedać Drobnicę. Nie dał jej szansy na znalezienie nowego domu tylko zadzwonił po prostu do handlarza. Decyzja zapadła i nie chciał już czekać. W dniu, gdy na podwórko miał się wtoczyć samochód rzeźnika i zabrać ją do ubojni, ludzie, którzy od lat znali klacz, dali 500 zł zadatku by nie wyjechała. To oni też poprosili nas o pomoc w ratowaniu Drobnicy. To oni zrobili zdjęcia, by Wam ją pokazać.

Szanowni Państwo, Drobnica to zwykły koń, jej koniec też ma być taki, jaki przypadł w udziale setkom tysięcy istnień. Bo choć mijają lata i dekady, zmieniają się przepisy, handlarze, samochody i ubojnie, to zabijanie dla zysku nadal trwa. Koń, który się zestarzał nigdy nie będzie już atrakcyjny, a wieku ukryć się nie da. Zdradza go siwy włos na skroni, ciężki chód, pościerane zęby. Zdradza brak tej iskierki w oku. Stare konie nie zachwycają wyglądem jak dawniej. I nawet jeśli komuś się spodobają, rzadko kto się decyduje na zakup. Dziś, gdy rzeźnie płacą duże pieniądze, pozbycie się starego konia nie jest żadnym kłopotem. Ot, normalna rzecz. Jak wschód czy zachód słońca.

Właściciel dopytuje o pieniądze. Naciskał by do soboty dopłacić pozostałe 6000 zł i zabrać konia. Nie chce jej dłużej trzymać. Ale na to nie ma żadnej szansy. Po rozmowach udało się wynegocjować czas do wtorku. Jeśli koń nie zostanie odebrany, wróci po niego handlarz.

Proszę Cię, jeśli nosisz w sercu odrobinę miłości dla zwierząt, a ich los nie jest Ci obojętny, wesprzyj Drobnicę, leciwą klacz, która pilnie musi opuścić swój dom, bo człowiek uznał, że starego konia trzymać nie ma po co. Każda złotówka, którą przekażecie pomoże zapewnić Drobnicy godne życie na jakie zasługuje.

z tytułem „Ratuję Drobnicę”

Ratuję Drobnicę

Ratuję Drobnicę