Czekoladka uratowana!

Aktualizacja 14.07.2023

Szanowni Państwo, dzisiaj przychodzimy z aktualizacją historii Czekoladki. Ta urocza ośliczka została ocalona dzięki Wam w maju tego roku. Od tego czasu mieszka z naszą wesołą gromadką osłów w Nowej Studnicy.

Czekoladka czuje się już jak w domu. Znalazła tu przyjaciół z którymi spędza całe dnie. Jej ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się na słoneczku, co możecie podziwiać na jednym ze zdjęć. Jest bardzo kontaktowym osiołkiem i chętnie przychodzi do nas gdy dokładamy jej sianka lub dolewamy wody.
Bardzo się cieszymy, że Czekoladka czuje się dobrze i cieszy się życiem!
To wszystko jest możliwe dzięki Wam za co dziękujemy z całego serca ❤️

Dziękuję za wsparcie.

Aktualizacja 16.05.2023

wiemy, że niecierpliwie czekaliście na wieści o uratowanej Czekoladce.

Ośliczka jest już w naszym ośrodku w Nowej Studnicy. Musimy przyznać, że aklimatyzuje się znakomicie!
Przeszła już początkową kwarantannę i nawiązuje nowe znajomości. Zdrowie jej dopisuje więc mogliśmy wypuścić ją na wybieg razem z innymi osiołkami, co widać, że bardzo jej się podoba. W końcu może pobrykać na świeżym powietrzu, poczuć słoneczko na pysku i wytarzać się w piachu. Mamy nadzieję, że już niedługo zaprzyjaźni się z innymi naszymi podopiecznymi, z czego oczywiście zdamy Wam relację.

Czekoladka została uratowana dzięki Wam. To Wy podarowaliście jej szansę na spokojne, bezpieczne życie wśród przyjaciół. Dziękujemy Wam za to z całego serca.

Dziękuję za wsparcie.

z tytułem „Wspieram Czekoladkę”

Wspieram Czekoladkę

Czekoladka dostała od Was wczoraj wspaniały prezent – życie. Bardzo mocno dziękuję za pomoc w jej ratowaniu. Kolejny raz pokazaliście swoje kochające zwierzęta serca. Już naprawdę nie wiem, jak dziękować.

Uratowana 11.05.2023

Szanowni Państwo, zwracam się do Was dziś z prośbą o pilną pomoc. Jutro będzie już za późno.

Gdy przyjechałem do zagrody handlarza zobaczyłem przerażoną istotę. W prowizorycznie skleconym z desek pomieszczeniu stała Czekoladka.

Ta oślica ogromnymi oczami rozglądała się wokoło i cała się trzęsła, jakby była zmarznięta. Ale było ciepło.

Ona trzęsła się ze strachu. Jestem pewien, że swoim zwierzęcym instynktem rozumiała że jej życie wkrótce się skończy w strasznych męczarniach. Próbowałem ją dotknąć i pogłaskać ale stała jak wmurowana, tylko te wielkie oczy wytrzeszczała i rozglądała się wokół, a po jej ciele przebiegały dreszcze.

Nie wiem, co w swoim życiu przeżyła. Handlarz nie wiedział lub nie chciał mi powiedzieć. Wczoraj kupił ją w sąsiedniej wsi od jakiegoś pijaka, pewnie za grosze.

I równie szybko chce ją zawieźć na rzeź. Szybki pieniądz, tak określił tą transakcję. Śmiał się obrzydliwym głosem, jakie to ma szczęście.

Niestety Czekoladka nie ma szczęścia, musi umrzeć, żeby ktoś mógł zarobić.

Jej życie jest warte 3400 złotych. Dziś do końca dnia muszę wpłacić brakujący 1000 złotych.
Jak się nie uda to jutro z samego rana Czekoladka pojedzie na rzeź. Bardzo Was proszę o pomoc dla tej ośliczki.

Wspieram Czekoladkę