18 marca kolejny transport, potrzebna karma

TRANSPORT KARMY DLA CHARKOWA – PIĄTEK 18.03.2022
POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY
ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW

Schronisko dla zwierząt w Charkowie, z którym jesteśmy w codziennym kontakcie, jest w dramatycznej sytuacji. Pod opieką schroniska jest w tej chwili około 600 psów i kotów. Zwierzętami zajmują się wolontariuszki – Luda, Tania, Olia i Diana. Dziewczyny zbierają również z ulic Charkowa psy, których właściciele uciekli z miasta i zapewniają im opiekę, wystawiając się codziennie na śmiertelne niebezpieczeństwo. Kilka dni temu rosyjski pocisk uderzył w schronisko i całkowicie zniszczył jeden z budynków. Pod gruzami zginęło pięć psów, a kolejne są ranne i trzeba je intensywnie leczyć. Część zwierząt w panice uciekła przez uszkodzone wybuchem ogrodzenie. Dziewczyny mimo to zostały dalej na miejscu, naprawiają szkody i starają się za wszelką cenę zapewnić jedzenie i ochronę swoim podopiecznym. Miasto jest codziennie bombardowane. Zwierzęta są przerażone. Nie ma prądu, gazu, benzyny, brakuje lekarstw dla zwierząt i ludzi, nie ma karmy i nie ma pieniędzy, aby kupić cokolwiek. Tam się dzieje niewyobrażalna tragedia.
Dzięki Wam wysłaliśmy już dwa transporty z karmą dla tego schroniska. Zgłosiło się też z prośbą o pilną pomoc kolejne schronisko z tej okolicy, tam jest jeszcze więcej psów. Musimy pilnie działać, bo za chwilę nie będzie komu pomagać. Planujemy, by w nocy z czwartku na piątek, wyruszył kolejny samochód z pomocą. Jak poprzednio, karma zostanie przez nas dowiedziona do Lwowa, skąd po przeładunku, ruszy już bezpośrednio do schronisk w Charkowie. Jedzie duży, ciężarowy samochód. By go zapełnić, potrzebujemy jeszcze około 2 ton. Bardzo prosimy o karmę (psy, koty – karma mokra i sucha). Bandaże, materiały opatrunkowe, środki dezynfekujące, leki przeciwbólowe dla ludzi, powerbanki oraz jedzenie dla opiekunek zwierząt.

Adres dostawy: Fundacja Benek, 63-004 Szewce, ul Orzechowa 15
Tel kontaktowy Michał Bednarek

Jak poprzednio, wracając, będziemy przewozili ludzi i zwierzęta. Ostatnim transportem przyjechało z nami blisko 40 psów i kotów, wszystkie mają już zapewnioną dobrą opiekę. Dziękujemy! Zapraszamy do współpracy organizację, które mogą przyjąć psy i koty. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na nasz mail – kontakt@fundacjabenek.pl Prosimy by w treści maila, podać ile i jakich zwierząt możecie przyjąć oraz kontakt do siebie. Będziemy się odzywali, gdy zwierzaki będą już w naszym samochodzie.
Prosimy, by nie przysyłać nam transporterów dla zwierząt. Na ten moment to co mamy, wystarczy. Najważniejsza w tej chwili jest karma i materiały opatrunkowe. Na tym najbardziej zależy opiekunkom zwierząt.

z tytułem “Pomoc dla zwierząt z Ukrainy”
numer konta: 23102040270000110216926564

Dla wpłat z zagranicy:
PL23102040270000110216926564
Swift: BPKOPLPW

PAYPAL fundacja.benek@op.pl

Dla zwierząt z Ukrainy

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Dla zwierząt z Ukrainy