Celinka wraz z Jeżynką pozdrawia z adopcji

Aktualizacja 11.10.2022

Jeżynka i Celinka pozdrawiają z adopcji.
Dziewczyny zamieszkały razem, a nowa rodzina zamieściła już wpis w naszej grupie adopcyjnej.
 
„Dzień dobry 🥰 Jesteśmy tu nowi, mamy w adopcji dwa super koniki, kuca Jezynkę i ala fiorda Gitane (Ziuta vel Celinka) 😉 Kucynka jest przekochana, nasz syn ją uwielbia i my też, za to fiordzik wymagał trochę pracy i jak się okazało dominacji 😉 😉 ale wszystko już prawie za nami i cieszy nasze oczy, serca i… tyłki 😅🥰
 
I takie historie lubimy najbardziej. Najpierw Wy ratujecie konie, a później znajdują one wspaniałe domy adopcyjne i możemy Wam zamieszczać takie właśnie wieści. Jest dobrze! Dziękujemy za pomoc dla Jeżynki.
 

Celinka dziękuje za pomoc

Aktualizacja 14.07.2022

Marek pojechał odwiedzić Celinkę i nagrać film oraz zrobić jej nowe zdjęcia. Ta uratowana dzięki Wam klacz, przebywa w zaprzyjaźnionej stajni i czeka na transport łączony do Benkowa. Koń jak widać ma się świetnie, ale niezmiennie nie jest chętna do podchodzenia do ludzi. Po tym, co przeszła potrzebuje czasu, by zaufać człowiekowi. Mamy nadzieję, że za jakiś czas przekona się, że nie musi się już niczego obawiać.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w wykupie Celinki i zapraszamy na film. 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Celinki”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Celinki

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach

Aktualizacja 30.06.2022

Jak informowaliśmy wcześniej, dzięki Waszej pomocy Celinka jest już bezpieczna. 

Ze względu na obecnie panujące temperatury i dużą odległość do Benkowa, Celinka chwilowo przebywa w zaprzyjaźnionej stajni, która była znacznie bliżej handlarza. Gdy tylko skończą się upały, przyjedzie do nas. 

Celinka całodobowo korzysta z pastwisk i po tym co przeszła, bardzo niechętnie podchodzi do ludzi. Ucieka, nie chce mieć z człowiekiem nic wspólnego. 

Mamy nadzieję, że za jakiś czas zapracujemy na jej zaufanie.

Aktualizacja 21.06.2022

Szanowni Państwo, mamy dziś dla Was wspaniałe wieści. Dzięki Waszemu dobremu sercu i wrażliwości na cierpienie zwierząt udało się uratować Celinkę. Już przelaliśmy handlarzowi zebrane pieniądze. Teraz załatwiamy transport Celinki do Benkowa. Jak tylko do nas przyjedzie , to pokażemy ją na fimiku i zdjęciach.

Aktualizacja 20.06.2022

Szanowni Państwo, Celinka liczy już tylko na cud. Brakuje aż 2900 zł by jej pomóc.  Dziś mija termin zapłaty za jej życie. Na ten moment nie ma żadnej szansy na to by ją uratować. Prosimy bardzo o wsparcie. Jej każda złotówka, każdy sms, ratują życie.
Bez Państwa, nie uda się jej ocalić.

Aktualizacja 17.06.2022

Dzięki Waszej ofiarnej pomocy udało się zebrać pieniądze na zaliczkę za życie Celinki. Wpłaciliśmy je handlarzowi i uprosiliśmy, żeby do wtorku poczekał na resztę pieniędzy. Wiemy, że czasy są teraz ciężkie ale prosimy o kolejne wsparcie. Bez Was nie uda się nam uratować Celinki.

Uratowana 21.06.2022

 

Celinka nigdy nie była dostatecznie dobra, choć starała się każdego zadowolić. Przez całe swoje życie pracowała dla ludzi, robiąc co każą. I choć nigdy nie sprawiała kłopotów ani się nie buntowała to i tak nikt nie chciał jej nigdy trzymać zbyt długo. Każdemu coś nie pasowało.

Wędrowała więc latami z rąk do rąk. Teraz zawędrowała do handlarza końmi na rzeź. Jeśli jej nie pomożemy, pójdzie na ubój. Tu nikt na nią nie patrzy jak na żywe, czujące zwierzę. Jej ciało to nic więcej niż mięso, które trzeba zważyć i sprzedać.

Jeśli nic nie zrobimy, to życie Celinki skończy się za kilkadziesiąt godzin. Gruba i ciężka, nie wymaga już tuczenia. Handlarz nie będzie jej trzymał, bo nie ma po co. Rozmowa z nim była krótka. Klacz kosztuje 9500 zł.

W czwartek ma ładować ją do ubojni. Jeśli do środy damy zaliczkę 1500 zł, poczeka na spłatę tydzień. I ani dnia dłużej.

 

Szanowni Państwo, Celina jest zwykłą, pogrubioną klaczą bez przyszłości. Nie ma wzruszającej historii. Ma za to przerażony wzrok, unika dotyku, nie chce wziąć cukierka z ręki. To koń, któremu ludzie zmarnowali życie, a teraz wysłali na rzeź. Jej smutne historie zostaną z nią już na zawsze.
Prosimy, pomóżcie nam odmienić jej los.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów