Bubu bezpieczny w Benkowie

Aktualizacja 21.06.2022

Chciałem Wam bardzo podziękować za to, że mnie uratowaliście w grudniu zeszłego roku. To miejsce w którym mieszkałem było na prawdę paskudne. A na dodatek mnie tam bili.

A tu mam bardzo dobrze. Spokój, ciszę i najważniejsze że nikt nic ode mnie nic nie chce. Nie muszę robić żadnych sztuczek, nikt ode mnie nic nie wymaga i nikt mnie nie bije.

Aktualizacja 13.03.2022

Na początku nie było łatwo. Bubu nie lubił ludzi. Był krnąbrny i agresywny. Teraz powoli uczy się, że obecność człowieka nie musi oznaczać bata, krzyków i pracy ponad siły. To może być również wiadro paszy, podrapanie za uchem albo pyszna marchewka.

Bubu zaczyna ufać.

Aktualizacja 13.03.2022

Czy te oczy mogą kłamać…
Bubu spokojnie mógłby robić za garbatego bazyliszka 😉

Aktualizacja 10.03.2022

Jak widzicie Bubu wciąż ma się bardzo dobrze. To dzięki wam wiedzie teraz spokojne życie w Benkowie, To przy waszej pomocy udało nam się wyciągnąć go ze śmierdzącej i gnijącej klatki, w której był przetrzymywany. Był tam tylko dlatego, że już nie nadawał się do wystawiania w cyrku.

Dziękujemy Wam w jego imieniu!

Aktualizacja 30.12.2021
Szanowni Państwo!

Tak jak obiecaliśmy, udostępniamy nagranie z ocalonym przez Was wielbłądem Bubu!
Bubu – czyli spracowany wielbłąd, który nie nadawał się już do dalszej pracy w cyrku, został uratowany właśnie dzięki Wam. Nadal zbieramy środki na jego utrzymanie, które nie należy do tanich, więc zachęcamy do dalszego wsparcia Bubu i naszej fundacji.
Dziękujemy Wam w jego imieniu i zapraszamy do obejrzenia filmu

Aktualizacja 16.12.2021

HO!HO!HO!
Sprawiliście Bubu najlepszy prezent świąteczny – podarowaliście mu życie!! Niestety, nie udało nam się uzbierać całej potrzebnej kwoty – musieliśmy pożyczyć resztę, aby opłacić transport. Nie poddajemy się – wiemy, że nam pomożecie i uzbieramy na spłacenie długów i opiekę nad tym wycieńczonym zwierzęciem.
Bubu właśnie przyjechał do nas po długiej podróży – jest zmęczony więc na więcej filmy i więcej zdjęć musicie jeszcze chwilkę poczekać.
Bubu – czyli  spracowany wielbłąd, który nie nadawał się już do dalszej pracy w cyrku, został uratowany właśnie dzięki Wam. O jego dalszych losach poinformujemy Was w najbliższej przyszłości. Na razie musimy zająć się Bubu, by poczuł się komfortowo i spokojnie, w przeciwieństwie do tego, czego doświadczał w codziennej, wykańczającej pracy w cyrku.

Dziękujemy Wam serdecznie za pomoc i prosimy o dalsze wsparcie.

z tytułem „Pomoc dla BUBU”

Pomoc dla Bubu

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach Bubu

Uratowany 16.12.2021

bubu (2)

Oto Bubu. Dziesięcioletni wielbłąd.

Potrzebuje Twojej pomocy.

Po latach pracy w cyrku Bubu nie wytrzymał. Kiedyś zarabiał na swojego pana, dziś nie nadaje się by oprowadzać na nim dzieci, ani do występów na arenie. Nie przynosi zysku, klientów na niego nie ma, więc nikt nie stara się zachować choć pozorów dobrej opieki. Schowany na zapleczu czeka właściwie nie wiadomo na co. W oparach własnych odchodów, pozbawiony szansy na życie, którym dałoby się żyć, ograbiony ze wszystkiego, nie liczy już na nic.

Bubu jest krnąbrny. Agresywny. Trudno go kochać.

Ale Bubu wcale się taki nie urodził. To świat cyrku, permanentny stres, brak możliwości spełnienia podstawowych potrzeb, zmuszanie do posłuszeństwa sprawiły, że człowieka postrzega jako najgorszego diabła. Atakuje ludzi, bo jego cierpienie i strach dawno przekroczyły granicę wytrzymałości. Atakuje, bo się boi.

Czy Bubu pójdzie na rzeź? Nie wiemy, nawet nie pytaliśmy, nie ma to dla nas żadnego znaczenia. Jego los jest wystarczająco smutny i tragiczny. Wierzymy, że nie będziecie obojętni. Psy i koty przecież też na rzeź nie idą, a jednak nikt z nas nie warunkuje od tego udzielenia im wsparcia. Bubu jest żywym, czującym zwierzęciem i potrzebuje pomocy.

Mamy miejsce dla niego – bezpieczne schronienie, w którym nie będzie musiał już spełniać niczyich rozkazów, ani wykonywać żadnych sztuczek ku uciesze ludzi. Mamy wiedzę i mamy wielbłądy, które będą dla Bubu towarzystwem po latach samotności. Możemy mu zapewnić dobrą opiekę. Mamy też czas by przekonać go, że nie wszyscy ludzie to kaci.

Cena Bubu to 2500 EUR, koszt transport do naszego azylu to 4000 zł. Prosimy o pomoc dla Bubu, ofiary ludzkiej chciwości.

Bubu jest krnąbrny. Rogaty. Nigdy nie był kochany. Człowiek zmarnował mu całe życie.  Wspólnie możemy zmienić jego los.

Pomoc dla Bubu