URATOWALIŚCIE BERCIKA. DZIĘKUJĘ!

można uczestniczyć w jego życiu w benkowie - adoptując wirtualnie

dziś nowe wiadomości o Berciku, kucyku którego ocaliliście na początku marca tego roku.

Bercik dojechał szczęśliwie do Nowej Studnicy, odbył kwarantannę i został dołączony do stada kucyków. Początki w stadzie nie były dla niego najłatwiejsze, bo Baryłka i inne chłopaki temperowali jego usposobienie, ale minęło trochę czasu i Bercik nabrał odwagi. Na dziś dzień robi co może by przejąć panowanie nad światem, a przynajmniej nad balotem z sianem Krzywdy nikomu nie robi, ale kłapie zębami do każdego konia, informując wszystkich, że to on teraz zarządza jedzeniem

Bercika można adoptować wirtualnie, do czego zachęcam. Jesteś zainteresowany? Pisz na kontakt@fundacjabenek.pl

Dziękuję, że jesteście

tel 506 349 596

12.03.2024 Szanowni Państwo,
Bardzo dziękuję za pomoc w uratowaniu małego Bercika. Zdjęcia z transportu, ale maluszek dotarł już do naszego ośrodka w Nowej Studnicy, gdzie teraz będzie odbywał kwarantanne. Przed nim wizyta lekarza, odwiedziny kowala, badania, odrobaczenia, szczepienia. Wszystko po to, by sprawdzić, jaki jest jego stan zdrowia.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc dla Bercika, on żyje tylko dlatego, że zdecydowaliście się go wesprzeć. Niebawem wrócę do Was z informacją czy jego stan zdrowia pozwala na to, by mógł szukać swojego domu adopcyjnego.

Dziękuję za pomoc

z tytułem „Wsparcie dla Bercika”
numer konta:
23102040270000110216926564

Wsparcie dla Bercika

proszę Was o pomoc dla Bercika. Pilnie potrzebny ratunek, bo czasu jest bardzo mało, a handlarz z tych, co nie godzą się na ustępstwa.

Bercik to łaciaty kucyk, którego sprzedano na rzeź. Handlarz nie chce powiedzieć skąd go ma ani co ten biedny kucyk w życiu robił, choć pytałem o to kilka razy. Spluwając z pogardą, powiedział tylko, że

„nikt za nim płakał nie będzie. Nie był potrzebny, to na rzeźnie pojedzie, przynajmniej odpracuje ten owies, co przeżarł”

Uratowany 08.03.2024

Odtwórz wideo

Nie będę Wam pisał, co się dzieje w ubojniach, jak się zabija, co konie muszą wytrzymać, jadąc do rzeźni. Macie serca po właściwej stronie więc wiecie, że to pasmo cierpienia. Chce Wam napisać, że mały Bercik nie zasłużył na śmierć. On chce żyć, tak jak Ty czy ja, ale konie to niewolnicy, nie mogą decydować o swoim losie. Nie mogą uciec, nie mogą wykupić swojego życia.

Jego życie zostało wycenione na 2600 zł. Tydzień temu zostawiłem handlarzowi 300 zł, by go trzymał i szukałem kogoś, kto chciałby go kupić dla siebie. Niestety nie znalazł się nikt taki. Nic nieumiejące kucyki, zwłaszcza ogierki, rzadko kiedy znajdują klientów. Czas na szukanie się skończył i jeśli dziś nie dopłacę – 1000 zł, umowa z handlarzem wygaśnie i Bercik jutro pojedzie do rzeźni.

Nie było planu, by Bercik dołączył do stada w Benkowie, ale w tej chwili to dla niego jedyna nadzieja na życie. Proszę o pomoc dla małego Bercika, nie zostawiajmy go na pewną śmierć w ubojni.

Dziękuję za pomoc

Wsparcie dla Bercika