Batory już bezpieczny

Aktualizacja 22.02.2022

Szanowni Państwo,
Tak jak obiecaliśmy wrzucamy film z uratowanym przez Was Batorym. Wiemy, że tak jak i nas wzrusza widok uratowanego przed rzeźnią konia. Konia który cieszy się życiem wśród ludzi któy o niego dbają. 

Aktualizacja 01.02.2022

Drodzy Darczyńcy,
mamy kolejne dobre wieści! Batory jest już bezpieczny!
Tak jak i Wy, przejęliśmy się ogromnie jego losem… Na szczęście jest już na dobrej drodze do komfortowego, szczęśliwego życia wśród ludzi który o niego dbają i szanują.
Batory pilnie potrzebował wizyty kowala, ponieważ jego kopyta były w tragicznym stanie. Były przerośnięte, widać że nie widział kowala od wielu miesięcy. 
Trafił właśnie do zaprzyjaźnionej fundacji. Czeka go wizyta weterynarza i kastracja. Dziękujemy Wam za pomoc Batoremu. Dzięki Wam mamy środki na jego kowala, weterynarza i kastrację. To dzięki Wam Batory ma szanse na lepsze życie, wśród przyjaciół.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Batorego”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Batorego

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Aktualizacja 28.01.2021
Szanowni Państwo,
Dzięki Wam udało nam się uratować Batorego i jest już bezpieczny. W najbliższym czasie udostępnimy filmy i zdjęcia z Batorym już w Benkowie. Nadal zbieramy środki na opiekę, kastrację, weterynarza…

 

Aktualizacja 22.01.2021

Szanowni Państwo,
dopłaciliśmy kolejną część do Batorego, razem z zaliczką to jest już 14000 zł. Do środy (26.01.2022) musimy się rozliczyć do końca za konia i jego transport. To tylko chwila czasu…

Potrzebne są też środki na kastrację i opiekę weterynaryjną.

Aktualizacja 21.01.2021

Szanowni Państwo,
już jutro minie termin spłaty Batorego. Na ten moment nie ma na to żadnej szansy. Liczymy już tylko na cud…

Uratowany 26.01.2021

Batory (7)


Wielki Batory potrząsa głową, jakby nie dowierzał, że już nadszedł ten czas. Że to przeżyte dla ludzi krótkie życie, za chwilę zostanie mu brutalnie odebrane. Uwiązany do ściany nie ma jak uciec, co rusz wali zaniedbanym kopytem o obornik, a jego żałosne rżenie niesie się po podwórzu. Nie chce umierać. Chce żyć. Jak Ty. I jak ja.

O tym, że skończy w ubojni, było wiadomo odkąd przyszedł na świat. Bo gruby, bo ciężki, więc drogi. Nikt nie pyta, czy pójdzie na rzeź, tylko kiedy… bo deklaracje o miłości aż po grób, mają dla takich koni jak Batory krótki termin ważności. Gdy stają się zbędne, niechciane, w oku mgnienia ulatnia się wszystko to co dobre. Znika troska, bezpieczny dom i opieka. W zamian zostaje wyznaczony termin zabicia. O zdanie Batorego nikt nie spytał. Jest tylko koniem, nie ma nic do powiedzenia. Jest zbędny. Koniec.

Polskie ubojnie pełne są niechcianych koni. To proste, bo jeden telefon rozwiązuje problem. Nikt nie pyta czemu. Dla zwierzęcia nie ma litości. Nikt nie rozważa leczenia czy zapewnienia emerytury. Nie ma tu oburzenia na decyzje właściciela. Ciasna rzeźnicka lina na głowę, bat na zad. Judaszowe srebrniki w garść. Był koń, konia nie ma.

Batory waży blisko tonę. Jego życie warte jest 14800 zł, transport do nas to 1600 zł. W poniedziałek, 10 stycznia, wpłaciliśmy 4800 zł zadatku i dostaliśmy czas tylko do 21 stycznia na spłatę Batorego. Jeśli się nie uda, Batory pojedzie na rzeź. Błagamy o ratunek dla wielkiego siwka, który dostał wyrok śmierci, bo okulał.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Batorego