Baryłka bezpieczny! Adoptuj go wirtualnie

22.03.2024

Baryłka życzy dobrego dnia. Pogoda średnia, ale już kalendarzowa wiosna więc na pewno niebawem będzie słonecznie i ciepło. I tego się trzymajmy…

Dziękujemy, że jesteście z nami ❤️❤️❤️

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Baryłka, jako stały mieszkaniec Benkowa, chciał tutaj się zareklamować, bo można zaopiekować się nim na odległość.

 Na czym to polega?

  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania Baryłki to 350 zł,  ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na niego, będziesz od nas regularnie otrzymywał filmy, zdjęcia oraz informacje, co u niego słychać.
  • Gdybyś zdecydował się pomagać w utrzymaniu Baryłki, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: https://fundacjabenek.pl/adopcja-wirtualna/
02.10.2023
 
Szanowni Państwo, 
Dzięki Wam Baryłka już w Nowej Studnicy. Ludzie wykorzystali go do cna, całe życie pracował w szkółce, w hipoterapii. Latami zarabiano na jego grzbiecie, a gdy się zestarzał, sprzedano go jak stary mebel.
 
Ten starszy kucyk ma na boku narośl, najprawdopodobniej to tłuszczak. Trzymajcie kciuki, żeby diagnostyka weterynaryjna nie wykazało czegoś poważniejszego.
 
Moi Drodzy, ogromnie dziękujemy za uratowanie Baryłki przed okrutnym losem.  Jesteśmy, z Baryłką na czele, wdzięczni za Wasze serca.
 
Dziękuję, że jesteście ❤️❤️❤️
Michał Bednarek
tel 506 349 596

28.09.2023

Cóż za wspaniały dzień! 🎉🎉

Szanowni Darczyńcy, Baryłka nie tylko jest spłacony, ale też już dojechał do nas! Jak Wam dziękować, skoro słów brakuje, a wzruszenie ściska gardło? To dzięki Waszemu zaangażowaniu Baryłka przybył tutaj, do swojej bezpiecznej przystani, takiej na zawsze. Podarowaliście mu dom. Za niedługo przekażę Wam zdjęcia i nagranie z naszym nowym członkiem benkowego stada ❤

Jestem Wam dozgonnie wdzięczny za pomoc dla Baryłki!

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Szanowni Państwo,
Przepraszam za kolejną aktualizację z prośbą. Miałem nadzieję, że mały Baryłka, którego wykup nie jest bardzo drogi, uzbiera potrzebną na dziś kwotę. Że będę mógł Wam napisać, że jest bezpieczny. Ale niestety nie udało się. Dziś termin spłaty, a brakuje jeszcze 1100 zł.
Ostatnie dni są bardzo trudne. Zbiórki stoją, a zwierzaków czekających na ratunek jest wiele. Bardzo Was proszę, jeśli macie jeszcze do mnie odrobinę cierpliwości, pomóżcie spłacić małego Baryłkę. To starszy dziadeczek, wykorzystany i porzucony. Mimo tego jak go potraktowali ludzie, jest bardzo, bardzo miły. To chodząca, pełna miłości, przylepa. Proszę o pomoc dla Baryłki.
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Uratowany 28.09.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

22.09.2023 Szanowni Państwo,
Nie mam słów by wyrazić swoją wdzięczność, bo dzięki Wam udało się zebrać, aż 2200 zł zaliczki za stareńkiego Baryłkę i nie pojedzie on dzisiaj do rzeźni. Dostaliśmy czas do środy na rozliczenie się za niego. Potrzebne jest jeszcze 2400 zł, by spłacić całkiem jego życie i pokryć koszt transportu. Baryłka ma na lewej łopatce dużą, odstającą zmianę wielkości piłki do tenisa, jeśli się uda go wyrwać z rąk handlarza, będzie wymagał diagnostyki.
Proszę pamiętajcie o nim, czas szybko leci, a termin za kilka dni.

Szanowni Państwo,
Brakuje mi już słów, by prosić o pomoc. Wiem, że możecie mieć dość. Uwierzcie proszę, że gdybym miał gdzie się zwrócić o ratunek, zrobiłbym to. Ale dziś nie mam. Bo choć dla wielu koni udało mi się znaleźć prywatne ręce, to na stare kucyki nigdy nie ma chętnych.

Oto Baryłka. Spotkałem go u handlarza, u którego byłem się rozliczyć. Stał uwiązany pod wiatą. Kręcił się, wodził zagubionym wzrokiem po podwórzu i potrząsał nerwowo głową. Był przerażony. Zapewne nigdy nie spodziewał się, że trafi w takie miejsce, nie chciał też być stary ani kulawy. A już na pewno nie chciał być zabity w ubojni, a właśnie taki koniec go czeka.

Spytałem o Baryłkę, podobno całe życie pracował w szkółce i w hipoterapii. Z jego grzbietu korzystało wiele dzieci. Latami uczył, pomagał i zarabiał na ludzi. Ale zestarzał się, zaczął wymagać leczenia i lepszej opieki, więc wymieniono go na młodszego. A to wszystko zgodnie z prawem i sumieniem właścicieli.

Szanowni Państwo,
mały Baryłka jest wystarczająco tłusty, by pojechać na ubój. Nie będzie pasiony przez następne tygodnie, transport zaplanowany jest na ten tydzień. Uprosiłem handlarza, żeby dał mu szansę. Żeby mi dał szansę na pomoc.

Nie, nie obiecałem, że wrócę, bo nie wiem, czy będziemy w stanie zebrać 1800 zł zaliczki. Jeśli transport Baryłki do rzeźni ma być odwołany, w czwartek muszę tę kwotę wpłacić.

Baryłka nie jest ani młody, ani zdrowy. Nie ma dobrego pochodzenia, nie urodzi źrebaka, nie da zarobku. Nie przewiezie Cię ani nikogo innego. Jeśli pomożesz, on nie będzie w stanie w żaden sposób Ci się odwdzięczyć. Nie podziękuję, bo nie ma jak.
Ale będzie żył. To najważniejsze.
Dajmy mu szansę, bardzo proszę.Nie zostawiajmy staruszka samego.
 

 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję Baryłkę”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Ratuję Baryłka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Ratuję Baryłka