Bartuś uratowany. Dziękujemy!

Dzisiaj z rana kolejne dobre wiadomości i podziękowania dla Was, bo podarowaliście życie kolejnemu zwierzakowi. Los na loterii wygrał Bartuś. Jest już spłacony, odebrany i bezpiecznie dojechał do naszego ośrodka w Nowej Studnicy.
Teraz kwarantanna, kowal, weterynarz i potem będzie już się mógł cieszyć spokojnym, dobrym życiem w stadzie naszych kucyków i osiołków. O tym, czy Bartuś będzie szukał domu adopcyjnego, czy pozostanie rezydentem fundacji, będzie wiadomo po badaniach. Oczywiście Was poinformujemy.
Bardzo dziękujemy za pomoc dla Bartka. Pod choinkę dostał od Was życie, nic lepszego nie mogło go spotkać. Dziękujemy!

z tytułem „Ratuję Bartusia”

Ratuję Bartusia

Uratowany 24.12.2022

Oto Bartuś.
Bartuś jest po prostu stary. I jest kulawy. A stare, kulawe kucyki nie mają czego szukać w świecie ludzi. Upchnięty w ciemnej komórce czeka na swój koniec. I na nic wołanie o ratunek. Proszenie o pomoc. Na nic walenie koślawą nóżką o beton. Tu, za metalową bramą, która oddziela nasz świat, od świata koni rzeźnych, nikt nie ma litości. Za głośny płacz jest bat raz po raz. Ten handlarz lubi spokój i porządek.
Lepiej bądź cicho Bartusiu kochany. Lepiej bądź cicho…

Dla koni jak Bartuś nie ma przyszłości. I nie ma litości. Jest rzeźnicki trap i taśma ubojowa. Liczą się tylko kilogramy i ile można zarobić.

Życie i transport Bartusia to 3900 zł. Jeśli do środy uda nam się wpłacić 1000 zł zadatku, dostaniemy czas aż do świąt na zebranie reszty. Ale jeśli w środę nie przyniesiemy tej kwoty, Bartuś w czwartek, nim wstanie słońce, wejdzie po trapie do ciężarówki rzeźnika. Nigdy go już nie zobaczymy. Nigdy nie zdołamy mu już pomóc.
Bardzo prosimy o ratunek dla Bartusia. Nie ma czasu do stracenia.

prowadzenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Ratuję Bartusia