Balbinka nowe wieści

22.02.2023 Szanowni Państwo, wieści z ostatniej chwili.
Jak informowaliśmy wcześniej do Balbiny przyjechała Pani weterynarz i zostało przeprowadzone badanie, w tym USG. Sytuacja nie jest najlepsza, Balbina na wysokie tętną, serce nie dokońca pracuje prawidłowo, na brzuchu ma bardzo duży obrzęk limfatyczny ale na ten moment nie da się wprowadzić intensywnego leczenia, bo Balbinka jest … źrebna. I jest to wysoka ciąża i lekarz szacuje, że terminowo poród powinien nastąpić za około 30 dni. Czy tak się stanie, nie wiemy. Źrebak jest żywy i wszystko wstazuje na to, że prawidłowo rozwinięty ale stan Balbiny jest jaki jest więc zdarzyć się może wszystko.

Na ten moment dla Balbiny najważniejszy jest spokój i potrzebne są pilnie dobrej jakości pasze dla źrebnych klaczy by zwiększyć jej szansę na donoszenie ciąży. Balbina, jak wiecie jest w słabej kondycji żywieniowej i choć od czasu ocalenia przybrała trochę kilogramów, to nadal nie jest to stan jaki byśmy chcieli u niej widzieć.

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć Balbinkę – można jej zamówić paszę dla źrebnych klaczy: Taką albo  taką albo  taką. Przydałby się też dobre witaminy i lizawka (dowolna)

🔹 Paczkę dla Balbinki można wysłać na adres:
Klub jeździecki Pasja
Monika Krysińska tel: 506 285 080
Helenka 1a, 96-512 Helenka

Trzymajcie kciuki za Balbinkę, bardzo się przyda.

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”