Uratowaliście Arusia! Dziękujemy!

ARuś już w benkowie

Aruś się w pełni zadomowił na kucykowym wybiegu i czeka z pozostałymi na sezon pastwiskowy 🙂

jesteście wspaniali! Handlarz utrudniał, ale Wasza determinacja zwyciężyła. Aruś został wczoraj spłacony i jest już w Benkowie.

Przejdzie teraz obowiązkową kwarantannę, obejrzy go kowal, weterynarz dokona oględzin. Dostanie pastę na odrobaczanie i będzie zaszczepiony. A potem? Dołączy do stada kopytnych niziołków, a tam nowe przyjaźnie, miłostki. W końcu będzie sobie żył po końskiemu.

Dziękuję Wam z całego serca ❤️❤️❤️

15.02.2024 Szanowni Państwo,
Maniek spłacony jedzie do pensjonatu dla koni – koło Koszalina. Niebawem wrócę do Was z jego zdjęciami i informacjami o jego stanie zdrowia. Dziękuję Wam za pomoc. Uratowaliście dzieciaka, którego inni skazali na rzeź.

Zebrane zostały też pieniądze na zaliczkę za Arusia, byłem u handlarza, dostał 2000 zł z 3100 zł, które trzeba zapłacić. Liczyłem, że w tej sytuacji poczeka do przyszłego tygodnia na rozliczenie się i odbiór, ale skończyło się awanturą, bo handlarz nie chce czekać. Powiedział, że mam Arusia spłacać i zabierać na już. Przeklinał i pokrzykiwał, że denerwuje go to ciągłe rżenie kucyka i jutro rano go wywozi, jak nie odbiorę go wcześniej.
I wiem, że nie żartuje, bo gdy wszedłem z handlarzem do obory to ten mały kucyk, aż się zaczął trząść na widok tego człowieka. Był przerażony.
Szanowni Państwo, sytuacja jest patowa. Nie mam jak odwlec wykupu Arusia, bo handlarz szaleje, zresztą w tej sytuacji myślę, że dla dobra konia musimy jak najszybciej spłacić go i zabrać. Ten człowiek zwierzęta ma za nic, jest nerwowy i agresywny. Ja dziś muszę jechać do Lublina, na targi, ale umówiłem transport, który jutro z samego rana może po Arusia pojechać i go przewieźć do Benkowa. By Aruś żył musimy dopłacić 1100 zł handlarzowi i 400zł firmie transportowej.
Bardzo proszę o ratunek dla Arusia, nie możemy go teraz zostawić.

Uratowany 15.02.2024

Szanowni Państwo, byłem wczoraj u handlarza zapłacić za Bubę. Dzięki Wam ona jest już rozliczona i odebrana, stoi w tym samym pensjonacie dla koni, co malutka Perełka. Dziękuję, bo zrobiliście to, co wydawało się niemożliwe.

Będąc tam, nie planowałem zaglądać do obory, bo to zawsze dla mnie trauma ale gdy po podwórzu niosło się żałosne rżenie, a mężczyzna nerwowo spoglądał w tamtą stronę, spytałem kto to jest.  Handlarz pokazał mi tłustego kucyka i powiedział, że przywieźli go wczoraj wieczorem, był prezentem dla czyjejś córki, ale nie spodobał się, więc jedzie na mięso. Jedzie dziś po południu!

Łaciaty, okrągły Aruś wpatrywał się we mnie przestraszonym wzrokiem. Tupał, szarpał się, machał nerwowo głową. I co chwilę rżał. Głośno. Rżał rozpaczliwie i powoli. Niosło się to jego rżenie echem po całym podwórzu. Handlarz jak zawsze, gdy dostawał pieniądze, starał się być miły. Starał się, bo gdy tylko Aruś się odzywał, wykrzywiał zirytowany usta, zaciskał dłoń na grubym kiju i wychodziło wszystko to, co miał pod skórą. Stojąc tam, wiedziałem, że gdy zamkną się za mną wrota oddzielające to podwórze od świata żywych, kij zrobi swoje i Aruś dostanie za to wołanie o ratunek. Wiedziałem też, że jego godziny są policzone i jeśli mamy cokolwiek dla Arusia zrobić, trzeba działać natychmiast.

Handlarz nie namawiał na kupowanie kucyka, nie zależało mu na tym, bo konik jest tłusty, nie musi go tuczyć, ale po prostu. Jeżeli mamy go wyrwać z drogi do rzeźni, dziś do godziny 18 trzeba wpłacić 900 zł zaliczki – nie jest ona duża, więc o ile normalnie bym się nie zastanawiał, czy damy radę, to dziś do spłaty jest jeszcze Maniek. Nie będzie łatwo.

Szanowni Państwo, uratowaliśmy Bubę i Perełkę, choć wydawało się to niemożliwe, może i ten kucyk ucieknie śmieci? Dla małego Arusia mamy miejsce, zmieści się w stadzie naszych kucyków, w Benkowie, tylko pytanie, czy zechcecie go wesprzeć. Czasu niestety jest bardzo mało.

Proszę o ratunek.

z tytułem „Ratunek dla Arusia”
numer konta:
23102040270000110216926564