OCALILIŚCIE APSIKA! DZIĘKUJEMY!
zostań jego sponsorem

22.04.2024

Szanowni Państwo, na początku lutego uratowaliście starego Apsika. To starszy kucyk, który według tego co udało mi się dowiedzieć, pracował z dziećmi. Sprzedany na rzeź, gdy już nie mógł na siebie zarabiać, właśnie Wam zawdzięcza życie.
 
Apsik kwarantannę zakończył już jakiś czas temu. Został odrobaczony, odwszony, przebadał go lekarz i odwiedził kowal. Jego kopyta, które były bardzo zaniedbane, nadal wymagają specjalnej troski, ale i tak cieszy nas poprawa, jaka już nastąpiła, bo Apsik już na tyle dobrze sobie radzi, że został dołączony do kucykowego stada.
 
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc dla Apsika. Bez Was dawno by go już nie było. Dziękuję.
 
Dziękuję, że jesteście
Michał Bednarek
tel 506 349 596
07.02.2024
Apsik w podróży do Benkowa 🙂

Zdjęcie marne bo jechał po nocy, ale śpieszę z informacją, że już dotarł i niebawem wrócę do Was z filmem.


Dziękuję za błyskawiczną pomoc jaką mu okazaliście. Dziękuję, za uratowanie mu życia.

Dziękujemy, że jesteście z nami ❤️❤️❤️

Michał Bednarek
tel 506 349 596

06.02.2024

Szanowni Państwo,

staruszek Apsik jest bezpieczny! Dzięki Wami zamieszka w Benkowie jeszcze dziś. Najpierw przejdzie kwarantannę, a potem dołączy do kucykowego wybiegu.

Zmieniliście jego świat na lepsze. Na jego grzbiecie zasiądzie już jedynie co najwyżej czyż, bo te chętnie odwiedzają kucykowy i osiołkowe padoki.

Dziękuję za uratowanie Apsika! Jesteście wspaniali! ❤️❤️❤️

Michał Bednarek
tel 506 349 596

05.02.2024 Szanowni Państwo, dziś mija termin rozliczenia za małego Apsika. By go spłacić i opłacić transport potrzeba jeszcze 650 zł. Bardzo proszę o pomoc. To nie jest dużo ale jeśli handlarz nie dostanie całej kwoty za tego malca, nie zdołamy go uratować i Apsik pojedzie do ubojni.

Dziękuję za pomoc

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Panie! To jest kalectwo. Patrz pan jaki koślawy, ledwo to to łazi. Jakie kopyta? Co pan? Ja mam na co pieniądze wydawać, nie będę wołał kowala. Zresztą na ubojni za wagę płacą, zawsze kilka złotych więcej będzie. Po co zresztą mu kowal, jak jemu we wtorek głowę obciąć mają. Nogi też obetną, kopyta to odpad, na śmietnik idą jak ogon i skóra z głowy hehehe Pan w innym świecie żyje. U nas koń musi się nadać, nikt ziaren darmo sypał nie będzie, a jak się nie nadaje to idzie na zabicie, bo raz to pieniądze, a dwa darmozjadów nikt nie chce.

Nie znam historii, zresztą mnie to nie interesuje. Nikt za to nie dopłaca hahaha Kolega go miał, też końmi handluje, ale on na rzeź nie chce wozić, więc te trupy ja zabieram od niego i pozbywam się kłopotu. Coś mówił, że dzieci woził, ale ja nawet nie słuchałem, po co sobie głowę bzdurami zaśmiecać. Mnie interesuje jego waga i cena za kilogram. Euro spada więc mniej pieniędzy z tego interesu jest, trzeba ruch mieć, żeby wyjść na swoje. Nie no, ja nie narzekam hehehe dom stoi, dzieci nakarmione, auto dobre jest. Ale co ja tych koni wywieźć musiałem, naszarpać się ze ścierwami, żeby do tego dojść. Lata całe pracowałem ciężko, żeby to mieć.
Chcesz to bierz pan tego trupa, dasz dziś 800 zł i najdalej do środy pozostałe 1300 zł i zabieraj. Nie, mniej nie będzie i czasu też więcej nie dam. Ja nie chcę dyskusji ani kłopotów, nie bierzesz, to wywożę. Mi nie zależy, zawsze mogę do ubojni oddać. I pamiętaj, jak z pieniędzmi się spóźnisz, on czekał nie będzie. To nie poczekalnia hehehehe

Uratowany 05.02.2024

Stałem tam patrząc na biednego Apsika. Na to, jak tupał tymi koślawymi kopytkami. Jak rozglądał się przerażony, bojąc się handlarza i miejsca, w które trafił. Patrzyłem, jak jego stary kantarek zaciskał mu się na małych chrapkach, gdy chciał się wyrwać, ale opleciony liną rzeźnika trzymał mocno. Zbyt mocno by Apsik mógł uciec.
Bezradny, niechciany, niekochany.

Proszę o pomoc dla Apsika. Mamy kilka godzin, by uzbierać zaliczkę, jeśli się nie uda, jutro pojedzie do rzeźni.

Dziękuję za pomoc

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję Apsika”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564 

Życie dla Apsika

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Życie dla Apsika