JESTEŚCIE WSPANIALI! AMELKA URATOWANA!

Daj pan spokój, chciałem zarobić, a tylko kłopot mam. Ludzie zamówili osła. Podzwoniłem po handlarzach, zaraz znaleźli co trzeba. Kupiłem i od razu zawiozłem do tego ośrodka. Stajnia piękna, klinkierowe boksy, gięte kraty i podjazd z kostki. Wyładowałem, wziąłem pieniądze i uznałem, że po temacie. Ale gdzie tam! W niedzielę od rana smsy, a potem już awantura na całego.
No co nie pasowało? To osioł na rzeź, a tam piękne konie w derkach, lśniące, drogie. Paniusie poszły głaskać i okazało się, że oślica kaszle no i że zawszona, alarm na całą stajnię podniosły, że się rozniesie na inne konie. Może i ma wszy czy zołzy, ale co w tym dziwnego? Czego się spodziewały? Prawie każdy to ma. Ale nie dyskutowałem, zabrałem i wiozę na rzeź, bo nie będę się użerał za kilka złotych.
Chcesz pan kupić? To do ręki 2300 zł i zabierasz. Nie, nie będę czekał, bo nie mam miejsca. We wtorek o 6 rano ładuje, jeśli pan nie wrócisz. No widzisz pan przecież, gdzie ją trzymam, między graty musiałem wstawić, bo konie ją kopały, ale chyba na dwór uwiążę, bo zabrudzi mi wszystko do jutra.

Uratowana 09.01.2024

Szanowni Państwo,
Amelka ma 8 miesięcy, to mała ośliczka. Byłem się rozliczyć u handlarza, gdy usłyszałem jej żałosne ryczenie. Stała tam, w kąciku, zupełnie sama. Tak bardzo przerażona, tak bardzo bezradna. Nie mogłem jej zostawić. Dałem 300 zł, resztę trzeba dopłacić jak najpilniej, inaczej mała Amelka we wtorek przed wschodem słońca wejdzie po trapie ciężarówki odwożącej niechciane zwierzęta do ubojni.

Proszę, dajmy jej szansę dorosnąć. Dajmy jej szansę dołączyć do stada fundacyjnych osiołków, w którym znajdzie spokój i poczucie bezpieczeństwa. Ona nie zrobiła nic złego, a wydano na nią wyrok, bo zawiodła czyjeś oczekiwania. Dziś jeszcze możemy zawrócić ją z drogi do rzeźni.

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję AMELKĘ”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564 

Pomoc dla Amelki

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Pomoc dla Amelki