Chora AMELKA odeszła...

Aktualizacja: 03.11.2021

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za pomoc jaką okazaliście Amelce. Niestety wiadomości jakie mamy Wam do przekazania nie są dobre. Amelka zdecydowała sama, że na nią już czas. Dzisiejszej nocy odeszła za Tęczowy Most. Amelka była skrajnie wyniszczonym koniem, którego latami eksploatował człowiek nie dając mu w zamian należytej opieki. Takich koni jak Amelka w Polsce jest wiele. To właśnie te małe kuce są w najgorszej sytuacji. Kupowane za grosze, traktowane jak zabawki, cierpią latami. Często zaniedbywane, bo kowal czy weterynarz to koszty. Nie poskarżą się, bo nie umieją. Nie będą piszczeć czy skomleć jak skrzywdzony psiak, choć ból jest dla nich nie do zniesienia.

Dla małej Amelki pomoc nadeszła zbyt późno. Jedyne pocieszenie jest takie, że umarła na własnych zasadach. Nie pojechała do rzeźni.

Amelka - ratunek nadszedł zbyt późno

20211023_140115
Amelka kiedyś była piękna. Miała zdrowe kopytka i proste nogi. Miała lśniącą, zadbaną sierść, sprężysty chód i młodzieńczy błysk w oku. Dziś, sam widzisz, jaka jest. Słaniający się na obolałych nogach, wyniszczony przez człowieka cień konia. Starość, wychudzenie, przewlekły ochwat, uszkodzenie kości kopytowych, niedobory witaminowe.  
 

Amelka kiedyś była piękna. Była młoda. Była zdrowa.
Czasem trzeba uwierzyć w to, czego nie da się już zobaczyć…

Pilnie potrzebna jest pomoc dla chorej Amelki.
Mamy dodatkowe kilka dni na zbiórkę.
Pomóż, jeśli możesz.
.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów