Adoptuj wirtualnie Kafelka

W 2021 roku poznaliśmy Kafla. Kilkunastoletni wałach, który od dziecka pracował dla swojego właściciela. Nie była to lekka praca, oj nie.
 
Przez te kilkanaście lat swojego życia rzetelnie się do niej przykładał. Wiedział jak napiąć pasy, by ruszyć ciężki wóz, choć nieraz chomąto mocno odciskało się na jego szyi. Potrafił godzinami, z wysiłkiem, iść równo, monotonnie, noga za nogą, by odłożone ciągnionym pługiem skiby odmierzyły hektary pola. Latem, w żniwa, nie raz zlewał się potem, aż gęsta piana spadała płatami na ziemię. Mimo że bąki i muchy końskie mocno wtedy dokuczały, nie skarżył się i nie przerywał pracy.
W końcu nie był w stanie dłużej pracować, nabawił się kulawizny. Stał się tym samym bezużytecznym przedmiotem, ale nadal cennym. Po poświęceniu całego swojego życia, oddaniu swojego zdrowia, odwdzięczono mu się w najbardziej ohydny sposób. Został sprzedany handlarzowi.
Takie konie są ciężkie, a jego życie wyceniono na podstawie kilogramów.
 
Dzięki Waszemu wsparciu i determinacji Kafla udało się wyrwać z rąk handlarza. Zyskał nową tożsamość, bo częściej wołamy na niego Ramzes niż Kafel. Spójrzcie sami, jaki to piękniś! 😍
 
Dziś zalicza się już do stadka emerytów, nie odzyskał też pełnej sprawności, co sprawia, że zostaje z nami, w Nowej Studnicy. Oznacza to też, że można adoptować go online (wirtualnie).
 
Na czym polega adopcja wirtualna? To regularne, comiesięczne wsparcie w utrzymaniu swojego wybranka:
 
  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania Kafla vel Ramzesa to 800 zł, ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na pięknego Ramzesa, otrzymasz od nas regularnie filmy, zdjęcia oraz informacje, co u niego słychać.

  • Jeśli zdecydujesz się pomagać w utrzymaniu siwka, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: https://fundacjabenek.pl/adopcja-wirtualna/

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

Jego historia: https://fundacjabenek.pl/kafel/

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o naszych działaniach

Pomoc dla Benkowa