Miało być 3, a jest 6

kilka dni temu prosiłem Was o pomoc dla Matyldy – mamy owcy i jej dwójki dzieci. Gdy pojechałem się za nie rozliczyć stałam tam jeszcze jedna owca. Nie mogłem jej zostawić, bo wiadomo, jakby to się skończyło. Nie pytałem nawet, jaka jest jej historia, bo co to ma za znaczenie. Wyglądała źle. Skołtuniona, apatyczna, wystraszona. Handlarz, choć na początku chciał dużo pieniędzy, finalnie sprzedał mi ją za grosze, liczy zapewne, że kiedyś kupię od niego jeszcze jakieś konie. Tym właśnie sposobem w Benkowie zamieszkała kolejna owca, a dzień później okazało się, że nawet trzy. Bo nowa koleżanka się rozmnożyła i rano zastaliśmy dwa nowe maluszki.

Miały być 3, a jest 6. Takie cuda tylko z Wami :-).

Jedno dobre, że owce najlepiej czują się w stadach i nie ważą po pół tony, więc w boksie przeznaczonym dla Matyldy z maluszkami, jest dość miejsca i dla drugiej mamy z przychówkiem. Cała 6 rozgląda się za wirtualnymi opiekunami – zapraszamy do kontaktu, jeśli w Twoim życiu brakuje właśnie takiego puchatego podopiecznego. I oczywiście po za Matyldą pozostała piątka czeka na propozycje imion. Maluszki to dwóch chłopców i dwie panienki. No i ta druga mama też czeka na Wasze propozycje.

Dziękuje, że podarowaliście im życie. Daliście im najcenniejszy z prezentów.

z tytułem „Wsparcie dla koni na rzeź”